Zastosowanie płyt izolacyjnych PIR

W nowoczesnym budownictwie często korzysta się z innowacyjnych materiałów, które mogą znacznie skrócić czas realizacji inwestycji. Niekiedy plany budynku zakładają, że do jego ocieplenia zostanie użyty materiał, który będzie pozwalał na lepszą izolację termiczną budynku, a co za tym idzie, jego warstwa będzie proporcjonalnie cieńsza.

Płyty izolacyjne PIR mają szerokie zastosowanie

sprawdzona płyta izolacyjna pirDobrym przykładem takiego efektywnego materiału, z którego korzysta się na szeroką skalę, będzie chociażby płyta izolacyjna, która wykonana została z jednej z odmian piany poliuretanowej. Płyty PIR cechują się przede wszystkim wysokim współczynnikiem odporności na ogień i wysoką temperaturę. Będziemy mogli dzięki temu w sposób wyjątkowo efektywny poradzić sobie z zagrożeniem pożarowym, jakie może wystąpić na przykład na hali produkcyjnej. W zakładach, które zajmują się produkcją chemiczną albo petrochemiczną premiuje się takie wydajne rozwiązania. Zwiększanie bezpieczeństwa pracowników oraz zakładu jest priorytetową kwestią. Jeżeli chcemy wykorzystać taki materiał jak sprawdzona płyta izolacyjna PIR to warto kupić go prost od producenta. Zyskamy wówczas gwarancję jego parametrów technicznych, które będą stały na wystarczająco wysokim poziomie dzięki takim działaniom. Lambda takiej płyty wynosi zwykle o połowę mniej, niż zwykłej płyty z piany poliuretanowej, co daje nam jeszcze lepsze efekty.

Poprzez strukturę, która składa się z zamkniętych komórek, nie przedostaje się woda, a wiec musimy zadbać o to, żeby wilgoć z naszego domu miała drogę ujścia, z której będziemy w stanie skorzystać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W ten sposób uda się nam skutecznie rozwiązać problemy, które pojawią się, jeżeli tylko będziemy musieli ocieplić budynek przemysłowy.