Zastosowanie i efekty wirtualnych spacerów

Dzięki specjalnym goglom, spacer wirtualny staję się co raz bardziej dostępny dla każdego. Dzięki nim, możemy poczuć się jeszcze bliżej wirtualnej rzeczywistości. Najprostsze i najtańsze okulary są wykonane z tekstury, do samodzielnego złożenia. Do przeniesienia się w wirtualny świat, potrzebny nam już tylko będzie smartphone.

Przykłady wykorzystania spacerów wirtualnych

wirtualne spacery z podkładem dźwiękowymDzięki nowoczesnej technologii możemy odwiedzać ciekawe miejsca bez wychodzenia z domu. Specjalne okulary z funkcją żyroskopu oraz smartphone, są wystarczające do rozpoczęcia tej fascynującej wędrówki. Możemy zwiedzać zabytki, instytucje kultury, hale sportowe, oraz miejsca ciekawe turystycznie. Po uruchomieniu programu obsługującego tego typu spacery możemy znaleźć się w wirtualnej przestrzeni, umożliwiającej rozglądanie się pod kątem 360 stopni w pionie i poziomie. Daje to nie tylko złudzenie przebywania w wybranym miejscu, ale również możliwość sterowania oglądanym obrazem. Dostępne są również wirtualne spacery z podkładem dźwiękowym, dzięki którym uzyskujemy bardzo dokładną i realistyczną formę zwiedzania danego miejsca. Możemy nie tylko usłyszeć otwierane drzwi, lub wirtualne skrzypienie drewnianych schodów, ale również szum wiatru, morza oraz śpiew ptaków. Wszystko to, połączone z wirtualnym obrazem, oddaje nam niemal realistyczne odczucia bycia w wybranym miejscu. Oprócz tego, wirtualne obrazy można rozbudować jeszcze o dodatkowe funkcje jak na przykład: opisy tekstowe, hotspoty informacyjne, filmy, plany sytuacyjne z radarem itd.

Spacery wirtualne przeważnie tworzy się w technologii HTML5, co oznacza że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych wtyczek, aby móc je oglądać zarówno na komputerach stacjonarnych jak i urządzeniach mobilnych. Podstawową jednak zaletą jest efekt tzw. zaprzyjaźnienia się z klimatem panującym w wybranym miejscu. Jeżeli odbiorcą jest np. nasz potencjalny klient, który ma zamiar odwiedzić nasz gabinet lub placówkę dydaktyczną, to po spacerze wirtualnym o tej wizycie, będzie już na pewno przekonany.