Zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi

Zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi jest to praca bardzo odpowiedzialna. Na prace związanie z obsługą nieruchomości mieszkalnych składa się kilka czynności. Zarządcy nieruchomości zajmują się pracami związanymi z utrzymaniem nieruchomości zaczynając od utrzymania czystości powierzchni wspólnych po cykliczne przeglądy techniczne oraz remonty nieruchomości.

Usługi dla wspólnot mieszkaniowych

zarządca wspólnoty mieszkaniowej krakówRynek usług zarządców nieruchomości bardzo dynamicznie się rozwija. Usługi związane z zarządzaniem nieruchomościami będą się jeszcze prze kilkanaście lat rozwijały. Na polskim rynku niektóre usługi związane z zarządzaniem nieruchomościami są jeszcze mało popularne. Jedną z takich usług jest usługa: home management, czyli zarządzanie najmem. Niektóre firmy świadczące usługi dla wspólnot mieszkaniowych wprowadzają już taką usługę do swojej oferty. Jak powiedział jeden zarządca wspólnoty mieszkaniowej Kraków jest miastem w którym działa bardzo dużo firm świadczących usługi dla wspólnot. Jest to jednak rynek dopiero wschodzący. Zapotrzebowanie na usługi dla wspólnot mieszkaniowych będzie z roku na rok rosło. W dużych miastach takich jak Kraków wspólnot mieszkaniowych będzie przybywało. Mieszkańcy wielu nowych budynków mieszkalnych powołują wspólnotę składającą się z jednego lub dwóch budynków. Wspólnot mieszkaniowych jest coraz więcej, co powoduje wzrosty na rynku usług zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi.

Aby założyć firmę zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami trzeba posiadać licencję. Zarządca nieruchomości jest zawodem regulowanym. Zgodnie z ustawą deregulacyjną jeżeli posiada się wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk ekonomicznych lub technicznych związanych z nieruchomościami wystarczy zawnioskować o wpis na listę zarządców.