Zalety automatycznych magazynów wysokiego składowania

Inwestowanie w przestrzeń magazynową często jest bardzo ważnym aspektem prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie takiej, w której będziemy produkować dużo różnych towarów. Efektywne magazynowanie naszych wyrobów, części do maszyn oraz przedmiotów przeznaczonych do dalszego transportu jest bardzo ważne.

Zainteresowanie magazynami wysokiego składowania nieustannie rośnie

magazyn wysokiego składowania automatycznyJednym ze sposobów na efektywne przechowywanie dużych ilości towarów, na przykład w centrach logistycznych, jest zastosowanie magazynów wysokiego składu. Co wyróżnia takie magazyny? Przede wszystkim to, że towary składowane są na półkach o naprawdę dużej wysokości. Sięga ona zwykle od dwunastu do nawet pięćdziesięciu metrów, co sprawia, że bez automatyzacji nie da się korzystać z takiego magazynu. Znacznie zmniejsza to zapotrzebowanie na pracowników magazynowych, jednak wymaga specjalistów, którzy będą doglądali takiego sprzętu oraz go konserwowali. Obecnie magazyn wysokiego składowania automatyczny jest bardzo często spotykanym rozwiązaniem. Poruszające się na umieszczonych pod sufitem konstrukcji szynach automaty są w stanie pobrać każda paletę, a następnie dostarczyć ją do miejsca, z którego zabierze ja wózek widłowy. Takie rozwiązanie sprawia, że magazynowanie nawet setek tysięcy palet różnych towarów nie jest już problematyczne dla firm, które maja tak duże potrzeby.

Ręczna obsługa tak wielkiego magazynu byłaby niezwykle skomplikowana. Wybierając odpowiednie technologiczne rozwiązania można znacznie skrócić czas oczekiwania na dany towar, gdy chcemy pobrać go z magazynu. Pozwoli nam to na skuteczne optymalizowanie procesów logistycznych w naszym magazynie, który będzie służył naszej firmie. Część takiego magazynu można wynajmować innym przedsiębiorcom.