Z jakich akcesoriów korzysta się przy haftowaniu?

Moja córka od dłuższego czasu interesowała się haftowaniem. Robiła ona naprawdę piękne, choć proste obrazki. Zbliżały się jej urodziny. Uznałam, że kupię jej na prezent akcesoria, które przydadzą się jej w nowym hobby. Przyznam szczerze, że sama za bardzo nie interesuje się takim rękodziełem, dlatego nie wiedziałam, w co warto zainwestować.

Poszukiwania odpowiednich akcesoriów do haftu

akcesoria do haftuNa szczęście z pomocą przyszła mi moja przyjaciółka. Podpowiedziała mi ona, jakie akcesoria do haftu warto kupić komuś, kto dopiero zaczyna przygodę z haftowaniem. Dowiedziałam się od niej, że świetnym rozwiązaniem będzie kupno zestawu tamborków w różnych wielkościach oraz igieł do haftowania. Co prawda można haftować także zwykłymi igłami, ale te specjalnie przeznaczone do haftu, są po prostu wygodniejsze. Mają one bowiem duże oczka, które umożliwiają przewleczenie nawet kilku nitek muliny, a także są tępe i nie rozrywają tkaniny czy kanwy. Na początek dobrze przydaje się również kanwa zarówno materiałowa jak i plastikowa o różnym splocie, żeby początkująca hafciarka mogła dobrać sobie taką, na jakiej najwygodniej wykonuje się jej obrazki. Spisałam sobie wszystkie te akcesoria i udałam się do sklepu, w którym można było kupić takie produkty w niskich, przystępnych cenach. Bez problemu znalazłam wszystko to, o czym mówiła mi przyjaciółka.

Po powrocie do domu zapakowałam akcesoria w ozdobną torebkę i w dniu urodzin wręczyłam je mojej córce. Była ona bardzo zadowolona i jeszcze tego samego dnia zabrała się za haftowanie z ich pomocą. Po kilku dniach zadzwoniła do mnie i bardzo podziękowała szczególnie za tamborki i igły, ponieważ dzięki takim akcesoriom haft staje się o wiele prostszy i przede wszystkim równy, dokładny. Pozwoliło jej więc to rozwinąć umiejętności.