Wzrastająca popularność kosmetyków konopnych

Od jakiegoś czasu hitem jest olej pozyskiwany z pewnej rośliny, która ma złą sławę. Tak przynajmniej sądzi większość. W rzeczywistości jest on otrzymywany z odmiany siewnej pochodzącej z Azji Środkowej,gdzie przez setki lat ich włókna wykorzystywano do produkcji papieru, żagli oraz lin, a wyciskany z nich olej stosowany był do łagodzenia zmian skórnych.

Sklepy z kosmetykami konopnymi

kosmetyki konopneOleje od kilku lat zyskują na popularności. Składa się on w niemal 80 procentach z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dlatego jest tak często wykorzystywany w kosmetyce. Kosmetyki konopne od kilku lat można zakupić w aptekach, drogeriach czy specjalistycznych sklepach. Bardzo często olej jest dodawany do kremów, odżywek czy szamponów do włosów. Szampony i odżywki z olejem konopnym stymulują wzrost włosów, dodają im blasku i ułatwiają rozczesywanie. W kremach natomiast pomaga przy leczeniu atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy. Dodatkowo zmiękcza i wygładza skórę oraz zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Od jakiegoś czasu możemy również kupić szminki z olejem konopnym. Poprawiają one kondycję ust narażonych na podrażnienia. Jest też popularnym dodatkiem do kremów przeciwsłonecznych. Olej jest bowiem naturalnym filtrem przeciwsłonecznym i zabezpiecza skórę przez promieniowaniem UV. Ma również wysoką zawartość witamin A, D, E i K oraz fitosteroli i fosfolipidów.

Olej wykorzystywany do ich produkcji jest pozyskiwany nie z narkotycznej odmiany indyjskiej, ale z siewnej. Najwięcej dobroczynnych właściwości ma ten tłoczony na zimno i rafinowany. Ma kolor żółto – zielony. Na opakowaniach produktów należy szukać sformułowania Cannabis sativa (Hemp) Seed Oil. Jeśli znajdziemy go wśród składników będziemy mieć pewność, że rzeczywiście zawierają to czego szukamy.