Wyposażenie karetek pogotowia

Operatorzy karetek pogotowia muszą być w każdej chwili gotowi na ewentualną akcję. Te załogi ratują ludzkie życie, dlatego niezwykle ważna jest ich sprawność i natychmiastowa gotowość do działania. Jako, że bez odpowiednich narzędzi nie da się tego zrealizować, to oczywistym jest fakt, że wyposażenie karetki musi być pełne i bogate.

Profesjonalne kardiomonitory transportowe w każdej karetce

profesjonalny kardiomonitor transportowyCiężko jest wyobrazić sobie, że załoga karetki nie będzie posiadała jakiegoś sprzętu, który jest akurat w danej sytuacji potrzebny. Coś takiego może doprowadzić do rychłej śmierci pacjenta. Niestety nie zawsze jest możliwość zaplanowania wyjazdu, w taki sposób aby zabrać ze sobą potrzebny sprzęt, dlatego też wyposażenie karetek jest kompleksowe. Załogi są przygotowane na każdą okazję i niemożliwy jest fakt, że w karetce może zabraknąć jakiegoś szczegółu. Każda karetka musi mieć na swoim wyposażeniu profesjonalny kardiomonitor transportowy, za pomocą którego jest w stanie monitorować aktywność życiową pacjenta. Oprócz tego wymagane są nosze, leki, a także narzędzia chirurgiczne i opatrunki. Medycy często muszą wykonać niewielkie zabiegi na miejscu, przed przewiezieniem pacjenta do szpitala. W ambulansie musi być także tlen wraz z odpowiednią instalacją, aby móc podać go pacjentowi w przypadku takiej konieczności. Nie może też zabraknąć defibrylatora, aby móc w razie konieczności przywrócić pacjenta do życia.

Jak widzimy tego typu osprzętu i wyposażenia jest sporo. Stąd też z reguły wysoka cena każdej karetki, w którą wliczony jest także odpowiedni i przy tym drogi sprzęt. Bez takiego podejścia nie da się jednak podejść do tematu ratowania zdrowia na poważnie. Lepiej być zabezpieczonym z każdej strony niż zabezpieczonym tylko z kilku. Ta zasada sprawdza się także w przypadku karetki.