Wybór getrów dla dziewczynki

Dla energicznych dzieciaków uwielbiających zabawę jakość odzieży jest bardzo ważna, oczywiście mam na myśli nie tyle drogie marki o ile wygodę. W przypadku dziewczynek zamiast jeansowych spodni można zdecydowanie postawić na legginsy oraz getry, które nie krępują w żadnym stopniu ruchów i nadają się do żywiołowych zabaw.

Jak wybrać odpowiednie getry?

bawełniane getry dla dziewczynkiSzukając odpowiednich getrów dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, wybierajmy materiały jak najbardziej naturalne. W dobrej jakości oraz cenie są akcesoria bawełniane. Zazwyczaj zawierają domieszki elastanu lub poliestru dla lepszej rozciągliwości, ale jeśli ilość ta nie przekracza 5% to możemy być spokojni o porządną jakość wyrobu. Dobrze wybierać trochę grubsze, gdyż podczas zabawy często przecieraniu ulega materiał na kolanach prowadząc do powstawania dziur, które ciężko zaszyć. Po drugie, lepiej kupić rozmiar ciut większy niż aktualny wzrost dziecka. Warto rozejrzeć się po lokalnych targach, gdzie sprzedawcy mają w ofercie ubrania polskich lub czasem tureckich producentów, które mimo dość niskiej ceny charakteryzują się naprawdę porządną jakością. W sieciowych sklepach bywa różnie, ale i tak można znaleźć perełki. Bawełniane getry dla dziewczynki to zdecydowanie najlepsza opcja. Wybór wzoru zostawiłabym już dziecku i temu, czym aktualnie się interesuje, jaki kolor preferuje lub jaką bajkę aktualnie uwielbia.

Getry dla dzieci to zdecydowanie najlepszy wybór pod względem wygody w trakcie zabawy. Maluchy mogą swobodnie wspinać się, kucać czy biegać. Spodnie zostawmy na jakieś wyjątkowe okazje lub dla starszych dzieci, które same zaczynają dyktować warunki modowe i getry mogą wypaść z obiegu robiąc miejsce dla bardziej stylowych elementów garderoby.