Wybieramy smycz dla małego psa

Posiadanie czworonoga wiąże się z pewnymi obowiązkami – jednym z nich są regularne spacery. Chociaż mogłoby się wydawać, że psy małych ras najchętniej leżałyby całymi dniami na kanapie, wcale tak nie jest! Niektóre z nich to prawdziwe wulkany energii. Warto dopasować do nich idealną smycz, dzięki której spacery będą przyjemnością nie tylko dla pupila, ale także dla właściciela.

Jakiej smyczy wymaga mały pies?

smycz dla małego psaPsy takie jak maltańczyki, yorki lub mopsy nie potrzebują tak długich smyczy, jak alaskany malamute, owczarki niemieckie lub golden retrivery. Nie zmienia to jednak faktu, że są one dość energiczne i nie powinniśmy ograniczać ich swobody ruchu. Częstym wyborem właścicieli psów małych ras są smycze automatyczne, które wyciągają się same, gdy pupil idzie do przodu. Są one z całą pewnością wygodne, jednak nie przyczyniają się do uczenia pupila dyscypliny. Pies nauczony pełnej swobody może wyrywać się, gdy zatrzymamy smycz przy np. przechodzeniu przez ulicę. Stosowanie smyczy tradycyjnej pomoże nam nie tylko utrzymać psiaka blisko siebie, ale także nawiązywać z nim kontakt – np. poprzez cmokanie, gwizdanie lub nawet rozmawianie! Przy wyborze smyczy, warto zwrócić uwagę na jej budowę. Małe rasy nie potrzebują dużego karabińczyka lub dodatkowych regulacji tak, jak większe, masywniejsze rasy. Smycz dla małego psa powinna być jak najlżejsza, ale także solidna – małe psy często tryskają energią i lubią gryźć smycz, na której są prowadzone. Ważne jest więc, by wybrać taką, która będzie krótka, leciutka, ale nie cienka. Smycze dla małych psów często są dostępne w różnych, żywych kolorach i zabawnych wzorach.

Psy małych i dużych ras mają swoje wyjątkowe wymagania – zwłaszcza te małe, które są bardzo ruchliwe i pobudzone. Spacery z nimi nie muszą być jednak wcale męczące. Znalezienie odpowiedniej smyczy sprawi, że codzienne wyjścia z psem będą samą przyjemnością i idealnym sposobem na relaks po ciężkim dniu w pracy!