Wszechstronne zastosowanie blachy perforowanej

Wszechstronne zastosowanie blachy oraz produktów z metalu znane jest od stuleci. Z powodzeniem modyfikowane są sposoby obróbki tego surowca, co w efekcie przynosi nowe rodzaje elementów o wszechstronnym zastosowaniu. To z kolei ma wpływ na wiele sektorów przemysłu, czy budownictwa, gdzie blachy i stal są na co dzień stosowane.

Blachy z otworami – co to jest?

blacha z otworamiWspółczesne metody produkcji elementów ze stali umożliwiają tworzenie zaawansowanych i precyzyjnych elementów pod względem kształtu. Blacha z otworami to potoczne określenie blachy perforowanej, która z powodzeniem stosowana jest w wielu sektorach. W architekturze i budownictwie jest elementem wieńczącym fasady oraz materiałem stosowanym do wzmocnienia tynków wapiennych oraz betonowych. Świetnie sprawdza się jako rodzaj osłony, dlatego powszechnie używana jest w przemyśle, jako element obudowy różnego typu maszyn. Dzięki nowoczesnej technologii i narzędziom biorącym udział w produkcji tego typu blachy, możliwe jest tworzenie różnych kształtów oczek, od okrągłych, przez podłużne, po prostokątne. Podobnie z kształtem samej blachy. W standardzie sprzedawana jest w arkuszach prostokątnych, jednak na specjalne życzenie klienta, kształt blachy może być dostosowany do wymogów sytuacji i docelowego umiejscowienia oraz zastosowania. Także rozstaw perforacji może być rózny.

Blachy z otworami to materiał o szerokim, wszechstronnym zastosowaniu. Może być dostępny w wersji niemal pełnej jak również transparentnej. Arkusze produkowane są również wedle wytycznych dostarczonych przez klienta, co znacząc zwiększa atrakcyjność blachy perforowanej oraz ułatwia jej aranżację w różnego typu przestrzeniach oraz urządzeniach przemysłowych, gdzie pełnią funkcję osłony. Stosowane są także w budownictwie.