Włóknina filtracyjna chłonie wilgoś i zanieczyszczenia

Materiał hydrofobowy jest odporny na przenikanie wody o ekstremalnie niskiej chłonności i wysokiej stabilności. Materiały hydrofobowe są potrzebne w przypadku produktów, które mają zapewnić suchą barierę, a jednocześnie wytrzymać wilgoć.

Zastosowanie włókniny filtracyjnej

chłonna włóknina filtracyjnaNiektóre włókna, takie jak poliester, mają naturalnie właściwości hydrofobowe. W innych przypadkach można stosować powłoki i obróbkę w celu wytworzenia materiału hydrofobowego z naturalnie chłonnego włókna, takiego jak bawełna. Proces wiązania włókien pozwala łączyć różne włókna i obrabiać je, aby uzyskać pożądaną charakterystykę włókniny dla danego zastosowania. Większość materiałów super chłonnych dostępnych na rynku ma postać kryształów. Jest to materiał, który jest używany na przykład w sorbentach i jest wytwarzany w dużych ilościach na całym świecie. Może być stosowany w wielu materiałach lub w przędzach. Można je następnie wykorzystać na bardziej specjalistycznych rynkach. Ponieważ przepisy dotyczące ochrony środowiska i wymagania dotyczące filtrowania odpadów i ścieków stają się wyższe, materiały jakimi jest chłonna włóknina filtracyjna muszą być coraz bardziej trwałe i niezawodne, z możliwością filtrowania różnych rodzajów zanieczyszczeń o różnych wielkości cząstek. Wysokiej jakości tkaniny filtrujące zapewniają przejrzysty filtrat i zapewniają doskonałą chłonność. Punktem wyjściowym jest użycie najbardziej odpowiedniej struktury tkaniny dla każdego zastosowania, aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki filtracji. Tkaniny zostały opracowane, aby wytrzymać wysokie temperatury procesowe, złożone środowiska chemiczne i szeroką gamę osadów.

Wszystkie materiały są dostosowane do wyposażenia i procesów produkcji, zapewniając jej niezawodność w połączeniu z oszczędnością energii i kosztów konserwacji. Idealne dopasowanie zapewnia również łatwą instalację.