Warto posiadać tunel z folii

Rolnicy często stosują rożne konstrukcje, które pozwalają im skuteczniej uprawiać rośliny. dotyczy to szczególnie pewnego rodzaju warzyw, który potrzebuje wcześniej mieć wysoką temperaturę, chociaż jeszcze warunki na dworze nie są sprzyjające. W takiej sytuacji najlepiej będzie zbudować tunel foliowy dla naszych upraw.

Tunele zapewniają dobre warunki do uprawy warzyw

solidne folie tuneloweNa tunele foliowe składają się przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze jest to stelaż, który może być wykonany naprawdę z różnego rodzaju materiałów. Wszystko zależy od tego, co mamy akurat dostępne i jakiego rodzaju tunel chcemy wykonać. Mogą to być na przykład rury PCV ale też metalowe kątowniki. Drugim niezwykle ważnym elementem tunelu jest folia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które możemy w tym celu wykorzystać. Warto wybrać taką folię, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania. Ważne jest, aby była ona w stanie przepuszczać jak najwięcej światła słonecznego. Wówczas będziemy mogli zaoszczędzić energię, jeżeli nasz tunel będzie dodatkowo ogrzewany. Warto o tym pamiętać. Folia sprawi tez, że naszym roślinom uprawnym nie będą zagrażały ani wiatry ani opady. Folia jest na tyle elastyczna, że może chronić nasze uprawy nawet przed gradem, który potrafi być naprawdę niebezpieczny dla rolników. Najlepiej zdecydować się na solidne folie tunelowe chroniące nasze uprawy.

Ochrona upraw przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi jest bardzo ważna. Dodatkowo niektóre warzywa nie wzejdą, jeżeli posadzimy je poza tunelem, w którym panują wyjątkowo korzystne warunki do uprawy. Możemy tam kontrolować zarówno poziom wilgotności jak i ogrzewania poprzez uchylenie wrót do tunelu, o których też musimy przecież pamiętać. To bardzo popularne rozwiązanie.