Uczęszczanie do klasy 7 dwujęzycznej

Chodzę do szkoły podstawowej. Właśnie skończyły się wakacje, a ja od września rozpocznę klasę siódmą. Bardzo się z tego powodu cieszę, gdyż w końcu zacznę uczyć się drugiego języka. Do tej pory uczyłam się tylko angielskiego, a teraz będę się też uczyć języka niemieckiego, co mnie cieszy. 

Zajęcia w klasie 7 dwujęzycznej

Już nie mogę się doczekać. Uwielbiam się uczyć. Za dwa lata chciałabym uczęszczać do szkoły średniej o profilu językowym. W mojej szkole są cztery klasy 7 dwujęzyczne w warszawie wszystkie szkoły podstawowe muszą wprowadzić w siódmych klasach dwa języki. W końcu odebrałam nasz plan zajęć. Do tej pory mieliśmy język angielski trzy razy w tygodniu, natomiast teraz będziemy mieć ten język obcy cztery razy w tygodniu. To samo będzie się tyczyć języka niemieckiego. Jestem bardzo ciekawa tych zajęć. Nadszedł upragniony wrzesień. Pierwsze zajęcia z drugiego języka były zapoznawcze, ale dostaliśmy już trzydzieści podstawowych zwrotów do nauki. Na każdych zajęciach będziemy dostawać kolejne. Nauczycielka chce, byśmy jak najszybciej nauczyli się mówić w tym języku. Bardzo mi się to podoba. Każdy musiał zakupić sobie słownik. Ja sama będę się też uczyć w domu. Na zajęciach z języka angielskiego stosujemy specjalne oprogramowanie. Musimy nakładać na uszy słuchawki i słuchać nagrań w tym języku. To samo ma być na zajęciach z języka niemieckiego. Takiego typu zajęcia bardzo mi się podobają. W ten sposób można szybko nauczyć się języka obcego.

Minął pierwszy miesiąc nauki. Muszę przyznać, że zajęcia robią na mnie ogromne wrażenie. Dużo się nauczyliśmy przez ten miesiąc. Dobrze, że w klasach siódmych wprowadzili drugi język. To będzie dobry start w przyszłość. Dzięki temu będę miała łatwiej, by dostać się do szkoły średniej językowej. 

Więcej na: https://marka.edu.pl/