Ubranka dla wcześniaków

Moment narodzin dziecka na zawsze zmienia życie rodziców, którzy od tej pory muszą się stać odpowiedzialni za nowego członka rodziny. Jednak zanim ta chwila nastąpi, to muszą przygotować dla niego wyprawkę, czyli najważniejsze przybory.

Body w najmniejszych rozmiarach

body dla wcześniakówPrzeważnie dzieci rodzą się w okolicach czterdziestego tygodnia ciąży i mierzą od pięćdziesięciu do około sześćdziesięciu centymetrów od czubka głowy do pośladki. W związku z tym na większość z nich pasują rozmiary od pięćdziesiąt sześć do sześćdziesiąt dwa, które dedykowane są dla noworodków. Jednak są też dzieci, które rodzą się wcześniej lub po prostu są mniejsze. Dla takich maluchów są przeznaczone body dla wcześniaków, które kupimy jedynie w niektórych sklepach. Ponieważ takich dzieci nie rodzi się zbyt wiele, stąd też nie ma dużego zapotrzebowania nie. W sprzedaży znajdziemy ubranka w rozmiarze od trzydzieści osiem do czterdzieści cztery lub nawet pięćdziesiąt, które powinny pasować na bardzo małe dzieci. Poza rozmiarem, to nie różnią się niczym od pozostałych modeli. Są sprzedawane na sztuki lub w kompletach z podziałem dla chłopców i dziewczynek. Body są najwygodniejszym ubrankiem, gdyż mają rozpięcie w kroku, a często także zapięcie wzdłuż tułowia. Najważniejsze żeby były uszyte z miękkiej bawełny, która jest bezpieczną tkaniną dla skóry maluchów. Takie ubranka można prać w pralce w wysokiej temperaturze bez obawy o ich jakość. Jeżeli natomiast chodzi o cenę, to body kosztuje tyle samo co pozostałe modele ubranek.

Żeby zapewnić maluchowi komplet ubranek na najbliższe tygodnie lub miesiące, to wystarczy kupić po około siedmiu sztuk ubrań z każdego rodzaju, aby mieć je na zmianę. Przeważnie co miesiąc trzeba je zmieniać na rozmiar większy, bo maluchy szybko rosną.