Tanie kolce na ptaki

 

Ptaki, które na co dzień widzimy na rynkach, placach czy skwerach, muszą gdzieś mieć swoje gniazda czy miejsca, w których czują się bezpiecznie. Najczęściej jest to strych, balkon czy opuszczony budynek. Jednakże najbardziej przeszkadzają na oknach i balkonach.

Ile kosztują kolce przeciw ptakom?

bezpieczne kolce na ptakiW ostatnich latach coraz więcej właścicieli balkonów decyduje się na ich zabezpieczenie przed ptakami, które w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Najtrudniej pozbyć się gołębi, gdyż bardzo często robią sobie gniazda na balkonach, dlatego warto działać jeszcze zanim się zadomowią. Na rynku znajdziemy specjalne kolce, które można przykleić do parapetu, aby uniemożliwić gołębią siadanie na nich, a także można wykorzystać siatkę do osłonięcia balkonu. Jeżeli nie chcemy osłaniać całego okna siatką, to warto postawić na bezpieczne kolce na ptaki, które stanowią fizyczną barierę dla gołębi. Co najważniejsze, są one bezpieczne dla zwierząt, ponieważ mają zaokrąglone końce, przez co ptaki, które będą próbowały na nich usiąść, nie zrobią sobie krzywdy. Dostępne na rynku kolce są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub też z metalu i zawsze mają okrągłe zakończenia. Mogą się różnić gęstością kolców oraz ich wysokością, jednakże zawsze należy je przyklejać do płaskiej powierzchni, którą wcześniej trzeba wyczyścić i osuszyć. Metalowe kolce są wytrzymale i najczęściej pokryte specjalną powłoką przeciwdziałającą korozji, dzięki czemu nie pokryją się rdzą w kontakcie z wodą.

Nie każdy chce osłaniać całe okno siatką, dlatego też kolce są świetną alternatywą. Raz zamontowane kolce będą służyć przez długie lata, a ptaki już na pewno nie będą przylatywać na nasze parapety. Co do ich ceny, to najtańsze kolce kupimy już niecałe 20 zł.