Szybka budowa tarasu

Już na etapie projektowania domu, trzeba w nim uwzględnić ewentualne balkony lub tarasy, choć są one elementem dodanym, który znajd je się na zewnątrz budynku. To z pewnością będą miejsca ulubione przez większość domowników.

Jakie są projekty tarasów z zadaszeniami?

budowa zadaszenia z drewnaPodstawowa różniącą między balkonem, a tarasem jest to, że tarasy mogą być budowane na dachu, dowolnym piętrze czy też na parterze. Ponadto ich powierzchnia jest zawsze większa, przez co korzystanie z nich jest bardziej komfortowe. Balkony bywają zadaszone konstrukcja budynku natomiast tarasy najczęściej nie mają tego elementu, zatem trzeba go dodatkowo wykonać. Jeżeli wybieramy taras wykonany z drewna, to dla zachowania spójności, warto również zadaszenie wykonać z tego samego materiału, tylko trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu go przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Jak wiadomo, drewno jest naturalnym surowcem, który nie jest odporny na działanie wilgoci czy promieni słonecznych, które powodują szybsze niszczenie tarasu. Budowa zadaszenia z drewna powinna być zlecona profesjonalnej firmie budowlanej, która najlepiej wie jaki wykonać projekt, aby zadaszenie było stabilne, bezpieczne i trwałe. Może ono obejmować cały taras, ale też jego część, jeżeli zajmuje on spora powierzchnię. Przeważnie konstrukcje zadaszeń składają się z dwóch lub czterech belek pionowych, stanowiących podporę zadaszenia oraz elementów poprzecznych, które tworzą konstrukcje dachu. Decydując się na drewniane zadaszenie, najczęściej jest ono zabudowane, zatem nie dociera na taras słonce.

Jeżeli chcemy mieć taras z ruchomym zadaszeniem, to trzeba pomyśleć o aluminiowych lub stalowych, ze specjalnym systemem składania i rozkładania. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że takie zadaszenia są znacznie mnie trwałe niż drewniane.