System centralnego odkurzania

Nigdy nie lubiłam sprzątania, a już zwłaszcza odkurzaniu. Już na samą myśl o wyjęciu ciężkiego odkurzacza oraz wysłuchiwaniu przez kilkadziesiąt minut ogromnego hałasu robiło mi się słabo. Jak ognia unikałam odkurzania w naszym domu, przez co wraz z mężem postanowiliśmy poszukać alternatywnej metody, która mogłaby mi pomóc uporać się z tym obowiązkiem.

Czym są i jak działają odkurzacze centralne?

dobre systemy centralnego odkurzaniaW ten sposób udało nam się trafić na systemy centralnego odkurzania. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tego tematu. W końcu montaż takiego systemu był stosunkowo kosztowny, jeśli brało się pod uwagę koszt standardowego odkurzacza, a dodatkowo był bardzo pracochłonny. Jednak zdecydowaliśmy się i już po pierwszym użyciu byłam zachwycona. Okazało się, że system ten opiera się na jednostce centralnej, która ukryta była w piwnicy, oraz połączonych z nią rur, które znajdowały się w ścianach oraz pod podłogą. Jedynym widocznym elementem były więc gniazda na ścianach. Jednak gniazdek było mniej, niż gniazdek elektrycznych, ponieważ znajdowało się tylko jedno i z niego wyjmuje się rurę, która jest w stanie odkurzyć całe piętro! Warto wiedzieć, że dobre systemy centralnego odkurzania działają praktycznie bezgłośnie, co zauważyłam podczas odkurzania pokoju, w którym spało moje dziecko! Ich niewątpliwą zaletą jest również fakt, że nie wydmuchują one zassanego powietrza do pomieszczenia, w którym odkurzamy, co zapewnia ogromną ulgę alergikom!

Myślę, że choć sceptycznie początkowo podchodziłam do tego systemu to teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że centralne odkurzacze całkowicie odmieniły moje podejście do sprzątania. Obecnie chętnie sięgam po odkurzacz, dzięki czemu mój dom jest czysty i schludny. Jestem zadowolona z zamontowanego systemu i wiem, że był to strzał w dziesiątkę!