Stosowanie profili balkonowych jako obróbki

 

Wykonanie balkonu wymaga wielkiej dokładności i precyzji. Nie można sobie tam pozwolić na żaden błąd, ponieważ nic nie może przeciekać, ani grozić zawaleniem pod większym obciążeniem. Dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich materiałów oraz elementów, które wspomogą solidną i trwałą konstrukcję balkonu.

Dobre wykończenie balkonu profilami

profile balkonoweAby budowa balkonu przebiegła bezproblemowo należy stosować się do specjalnych zaleceń systemu balkonowego, w którego skład wchodzi wykorzystanie specjalnych profili. Wszystkie warstwy balkonu powinny zostać wykonać bardzo starannie z wyłącznie wysokiej jakości materiałów. Jednym z ważniejszych etapów pracy nad balkonem jest profesjonalna obróbka okapu. Do tego sprawdzają się idealnie profile balkonowe. Produkowane są one z aluminium, które pokryte jest powłoką poliestrową. Przeznaczone są one do wykonywania wykończeń krawędzi balkonów lub tarasów, na których mają być ułożone ceramiczne płytki. Profil zaprojektowany jest tak, aby jego połączenie z izolacją było łatwe do zrobienia, a otwory otaczające okapnik sprawnie odprowadzały nadmiar wilgoci. Wykorzystanie profili balkonowych jest świetną alternatywą dla tradycyjnych obróbek blacharskich, ponieważ są od nich znacznie bardziej skuteczne i trwałe. Dodatkowymi zaletami profili jest to, że nie rdzewieją, a w połączeniu z płytkami i drożnymi otworami sprawnie odprowadzają wodę i nie powodują wystąpienia wilgoci czy przemarzania wylewki. Aby profil był idealnie dopasowany należy go wyciąć do wymaganej długości, dopiero po tym można przystąpić do jego montażu we właściwe miejsce.

Balkon musi być bezpieczną powierzchnią, która pełnić może funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i będzie to miejsce, gdzie w razie potrzeby wystawimy pranie, rower lub będziemy mogli tam usiąść. Dlatego ważne jest odpowiednie jego wykończenie podczas prac budowlanych. Stosowanie odpowiednich profili może sprostać naszym wszelkim wymaganiom.