Spędzanie czasu na zadaszonych halach

 

Co robić, gdy na dworze zimno, pada deszcz lub śnieg i pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu? Oprócz przebywania w domu warto wybrać się na najbliższą halę. Wiele miast oferuje taką możliwość swoim mieszkańcom. Mogą tam pograć w piłkę, tenisa lub inaczej spędzić czas na zadaszonej sali.

Hala łukowa jako idealnie kryte boisko

duża hala łukowaZewnętrzne hale sportowe stosuje się często tam, gdzie do czynienia mamy z krytymi kortami tenisowymi albo w wielu ośrodkach kolonijnych, aby przybywające na wakacje dzieci i młodzież mieli gdzie spędzić wolny czas. Często stosuje się takie rozwiązania do krytych boisk w piłkę nożną, badmintona lub jako boiska wielofunkcyjne. Duża hala łukowa przykryta jest podwójną powłoką z poduszką powietrzną między nimi. Stosowana warstwa PCV bardzo dobrze zatrzymuje ciepło zimą i ogranicza nagrzewanie hali latem. Dzięki poduszce powietrznej powłoki są bardzo dobrze napięte i są odporne przed wiatrem, a odpowiednie pokrycie lakierowe uodparnia całość przeciwko bakteriom oraz mikroorganizmom. Wewnątrz hal najczęściej stosuje się oświetlenie halogenowe lub ledowe. Hale posiadają także ogrzewanie na olej opałowy lub gaz ziemny. Całość jest wykonana ze stali lub drewna. Producenci oferują także system otwieranych boków za pomocą prowadzenia materiału na rolkach i jego przesuwanie w stronę jednego lub drugiego boku. Takie hale łukowe to alternatywa dla orlików lub boisk, które nadają się do użytku wyłącznie, gdy jest ciepło i sucho. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą dany sport uprawiać cały rok i nie przejmować się warunkami atmosferycznymi.

Ludzie chcą przez cały rok być aktywni fizycznie. Wykorzystują do tego plener, boiska i stadiony, a w przypadku niepogody korzystają z możliwości jakie oferują siłownie i hale sportowe, także te łukowe. W końcu dbanie o dobrą kondycję to nie tylko kwestia ćwiczenia wiosną i latem, ale także i w gorszych warunkach na zamkniętych arenach.