Słupki na drogach

 

W owych czasach pojawia się bardzo dużo ścieżek rowerowych, spacerowych, czy chodników w mniejszych miejscowościach. Bardzo często wzdłuż na przykład właśnie ścieżki rowerowej znajdują się słupki odgradzające ścieżkę od pozostałej części chodnika, bądź jezdni na której poruszają się samochody.

Kolorowe słupki na drogach

Słupki drogoweKażdy w swoim życiu widział słupki na drogach, które poniekąd pełnią funkcję bezpieczeństwa, ponieważ oddzielają różne powierzchnie od siebie. Słupki drogowe mają wiele zalet. Bardzo dużo słupków posiada elementy odblaskowe, które widać z pewnej odległości. Słupki często stawiają na ostrych zakrętach, co jest bardzo pozytywnie odbierane przez kierowców, ponieważ widać je z daleka i wiadomo, że w danym miejscu jest pewne niebezpieczeństwo i należałoby zwolnić. Słupki drogowe również bardzo często oddzielają chodnik od jezdni, oddzielając pewną granice pomiędzy tymi elementami. W pewnym rodzaju oddziałują na bezpieczeństwo różnych uczestników drogi, bo wiadomo, że nie tylko kierowcy w samochodach są uczestnikami, ale również piesi, rowerzyści. Słupki można również spotkać na parkingach, oddzielających miejsca parkingowe. Jest to również uzasadnione i przydane, ponieważ parkując nie uszkodzimy czyjegoś samochodu jeśli poszło by coś nie tak podczas tego manewru. Słupki w zależności od tego, gdzie są wykorzystywane są wykonane z rożnego materiału. Niektóre są twarde, które nie wyginają się, są szczególnie używane na zakrętach na skarpach, aby samochodem nie zjechać ze skarpy. Miękkie są natomiast wykorzystywane np. na ścieżkach rowerowych.

Słupki na drogach są bardzo popularne i wykorzystywane w wielu miejscach. Każdy w swoim życiu spotkał się z owym pojęciem i widział na własne oczy takie słupki, co świadczy wyłącznie o ich popularności. Koszt zakupu słupka z odblaskami to około siedemdziesiąt złoty.