Skuteczna i tania dezynsekcja

Prusak jest owadem, którego często można spotkać w miastach. Jest to może dla niektórych nieco dziwne ponieważ owady kojarzymy głównie z obecnością w lesie czy nawet po prostu na wsi. Natomiast prusaki, zwane również potocznie karaluchami są owadami, które upodobały sobie nasze mieszkania. Pasożytują one w nich licząc na to, że nie zostaną zauważone i zlikwidowane.

Sprawdzone metody zwalczania owadów

usuwanie prusaków - warszawaGeneralnie większość owadów, które żyją w naszym klimacie nie robią nam problemów. Do wyjątków zaliczyć możemy głównie kleszcze i komary. Do tego grona warto dodać jeszcze te owady, które nie żądlą ale potrafią znacznie utrudniać nam życie. Mowa tutaj oczywiście o karaluchach oraz pluskwach. Od jakiegoś czasu bardzo często słyszy się o tym, że karaluchy pojawiają się nawet w nowych mieszkaniach, w których jednak dba się o porządek. Pytanie więc: skąd się one wzięły? Otóż głównym sposobem na przemieszczanie się karaluchów są szyby wentylacyjne. To właśnie przez nie karaluch może dostać się od samej piwnicy aż do mieszkania położonego na poddaszu. Bardzo dużo osób interesuje się więc w kwestią jaką jest usuwanie prusaków – Warszawa jest zaś jednym z miast, w którym problem prusaków w mieszkaniach występuje szczególnie często. Najskuteczniejszą z metod zwalczania tychże owadów jest ozonowanie pomieszczeń. Ozon może skutecznie zabijać zarówno dorosłe osobniki jak i rozwijające się larwy.

Na dzień dzisiejszy metod zwalczania karaluchów oraz innych insektów jest kilkanaście. Ze skutecznością poszczególnych metod bywa różnie. Jedne mogą działać lepiej a inne nieco słabiej. Tak czy inaczej warto jedną z takich metod wybrać jeśli mamy problem z prusakami w swoich mieszkaniach. Początkowo warto jednak zastosować proste pułapki, które znajdziemy w marketach.