Ściąganie należności dzięki windykatorowi

Moja rodzina od lat ma kamienicę w Gdańsku. Kiedy moi rodzice byli już coraz starsi, wiedziałem iż będę musiał przejąć jej administrowaniem. Byłem na to gotowy, ponieważ przez cały czas obserwowałem jak robili to najpierw moi dziadkowie a potem właśnie rodzice.

Firma windykacyjna pomogła ściągać należności

firma windykacyjna trójmiastoWiedziałem, że problem remontów które niestety, ale trzeba z czasem wykonywać nie będzie moją główną bolączką. Problemem każdego, kto wynajmuje komuś mieszkanie jest to, że człowiek nigdy nie wie do końca komu to mieszkanie powierza. Zniszczenia to tylko jeden aspekt, ponieważ przeważnie bierze się kaucję jaką można wówczas wykorzystać na ewentualny remont i wyrównanie wszelkich strat. Znacznie większym problemem jest ściąganie należności czynszowych. Ludzie teraz nastawieni są na konsumpcjonizm, dlatego też wszelkie opłaty czasami idą na znacznie dalszy plan, a długi rosną. W swojej kamienicy miałem dwie takie rodziny, które bardzo mocno zalegały z czynszem. Byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby nie fakt, że często wyjeżdżali na wakacje i wiedli w cudzysłowie luksusowe życie. Moja żona powiedziała, że najlepszym rozwiązaniem będzie firma windykacyjna trójmiasto. Trzeba było im nakreślić na czym polega problem, i jakiej wysokości są wszelkie należności. Oczywiście należało podać adres. Spadł mi kamień z serca, kiedy firma windykacyjna potraktowała sprawę bardzo poważnie. Już po dwóch dniach otrzymałem wiadomość, że pismo do lokatorów z prośbą o polubowne uregulowanie długów będzie rozesłane natychmiast.

Wiedziałem także co się stanie, jeśli pismo nie zostanie potraktowane poważnie. Firma windykacyjna będzie próbowała jeszcze osobiście negocjować poprzez swoich przedstawicieli. Jeśli nie, należności będą ściągane poprzez drogę sądową.