Rożek, czy tradycyjny becik?

Przed narodzinami dziecka, przyszli rodzice mają naprawdę wiele na głowie. Nie dość, że trzeba urządzić jakoś pokój dziecięcy, to dodatkowo trzeba zrobić całą masę zakupów, które posłużą później do opieki nad maleństwem. Tutaj nie ma miejsca na prowizorkę. Zakupy trzeba zrobić z wyprzedzeniem.

Jaki becik wybrać dla dziecka?

wygodne beciki dla niemowlątJednym z pytań, jakie stoją przed przyszłymi rodzicami, jest wybór wszystkich akcesoriów, które są niezbędne do tego, aby móc we właściwy sposób pielęgnować noworodka. Tutaj pojawia się kwestia becika. Kiedyś wybór był ograniczony i przez to prawdopodobnie łatwiejszy, ponieważ nie można było robić zakupów do wyboru, do koloru. Wygodne beciki dla niemowląt są reklamowane wszędzie, a naszym zadaniem jest wybór tego faktycznie najlepszego. Wydaje się to banalne, ale wcale takie nie jest. Stajemy przed pytaniami, czy wybrać usztywniany rożek, czy zwykły, miękki becik? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Później musimy zdecydować co do koloru. Poza tym, musimy pamiętać, że becik musi być wygodny dla dziecka – jeśli będzie ono się czuło w nim dobrze, to szybciej zaśnie i będzie generalnie rzecz ujmując, znacznie spokojniejsze. Oprócz tego przecież najważniejszy jest w tym wszystkim właśnie komfort i dobre samopoczucie maleństwa. Nie warto zatem decydować się na pierwszy lepszy model. Trzeba naprawdę się zastanowić przed dokonaniem zakupu.

Zakupowy szał przed narodzinami potomka, to naprawdę rzecz, która może każdego przyprawić o zawrót głowy. Nagle okazuje się, że akcesoriów potrzeba znacznie więcej, niż przypuszczaliśmy i trzeba bardzo się pilnować, żeby o niczym nie zapomnieć. Po porodzie nie będzie już czasu na awaryjne bieganie po sklepach. Trzeba zatem przygotować się zawczasu porządnie, aby potem uniknąć stresu.