Rodzaje sufitów napinanych

 

Branża budowlana jest jedną z tych ,za którą trudno jest nadążyć w śledzeniu wciąż pojawiających się nowych rozwiązań technologicznych. Najczęściej w wyniku prowadzonych prac badawczych znane już materiały zyskują nową postać i zastosowania. Sufity napinane są jednym z przykładów innowacyjnego zastosowania znanych bardzo dobrze PCV i poliestru.

Różnorodne sufity napinane

sufity z nadrukiemJak już wspomniano do produkcji powłok na sufity napinane stosuje się membrany z pcv oraz tkaniny poliestrowe. Wykonane z nich powłoki mogą mieć dowolną barwę oraz fakturę matową lub z połyskiem sięgającym lustrzanego odbicia. Najprostsze sufity napinane są wykonane z jednej warstwy jednobarwnej powłoki i są to wersje z najniższej półki cenowej. Ciekawą propozycją są powłoki sufitowe powstałe z połączenia termicznego powłok o różnych kolorach. Dzięki temu można stworzyć wzór na suficie i wyznaczyć pewne strefy w lokalu. Bardzo atrakcyjną dla wielu klientów opcją będą sufity z nadrukiem. Każdy zamawiający taki sufit może zlecić wykonanie na powłoce dowolnego nadruku w formie zdjęcia, logo firmy czy innego znaku. Klient w tym przypadku ma satysfakcję, że wnosi w projekt coś osobistego. Dla osób bardziej wymagających producenci sufitów mają coś wyjątkowego w postaci sufitów zbudowanych z więcej niż jednej powłoki. Są to sufity odpowiednio perforowane i podświetlane co tworzy efekt trzeciego wymiaru. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się sufity imitujące rozgwieżdżone niebo. Dobra konstrukcja po zapaleniu światłowodów do złudzenia przypomina nocny nieboskłon.

Producenci oferują montaż specjalnego oświetlenia w postaci lamp ledowych lub wspomnianych światłowodów. Bardzo ciekawie wyglądają projekty ze światłami umieszczonymi tuż za transparentną powłoką. Światło jest ciepłe i rozproszone. Najlepsi wykonawcy sufitów napinanych potrafią zaskoczyć pomysłowością i uzyskanym wspaniałym efektem wizualnym.