Rodzaje mat dla psów, sklepy internetowe

Jeśli posiadamy psa, z pewnością słyszeliśmy o czymś takim jak legowisko. Krótko mówiąc, jest to psie łóżko, w którym może spokojnie odpoczywać, powinniśmy położyć je w spokojnym miejscu, w takim, w którym pies faktycznie będzie czuł się bezpiecznie i spał spokojnie. Najczęściej umieszcza się je w sypialni, pod biurkiem imituje to pewnego rodzaj norkę.

Jaką matę, legowisko dla psa wybrać?

mata dla psa sklepKażdy właściciel psa powinien zaopatrzyć się w psie legowisko, nawet jeśli jego pupil ma pozwolenie na spanie w łóżku. Zawsze jednak powinniśmy zapewnić psu możliwość wyboru — powinien mieć swoje prywatne miejsce, w którym będzie mógł się położyć, odpocząć. W ofercie sklepów znajdziemy szeroką gamę legowisk w różnych kolorach, rozmiarach czy kształtach. Zdecydowanie najczęściej kupowane legowiska to te okrągłe lub takie w formie budek. Ostatnio popularna stała się mata dla psa sklep internetowy, który oferuje legowiska szyte własnoręcznie, z pewnością dla nas takie wykona. Jest to wygodna opcja, ponieważ z łatwością możemy ją przetransportować — położyć na siedzeniu w aucie lub w parku podczas spaceru, gdy chcemy odpocząć, a nasz pies nie lubi leżeć na twardym podłożu. Nie jest to tak wysoki koszt jak w przypadku legowisk, więc możemy porozmieszczać w domu kilka takich mat, na przykład w sypialni, salonie. czyli po prostu tam, gdzie sami najczęściej przebywamy.

Z pewnością nikt z nas nie chciałby spać na twardym podłożu, a przynajmniej nie na dłuższą metę, tak samo jest z naszymi psami. Co więcej, regularne i długotrwałe spanie na podłodze może prowadzić do deformacji kości, szczególnie u młodych psów, ale tyczy się to czworonogów w każdym wieku. Warto mu tego oszczędzić i od razu zakupić dla niego matę lub legowisko, nie jest to duży wydatek.