Przebite opony naprawiam u wulkanizatora

Jeżdżę samochodem od kilkunastu lat i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby po przebiciu opony nie dało się jej naprawić. Tymczasem wielu kierowców decyduje się na wymianę przebitej opony na nową. I to bez wizyty u wulkanizatora, który pewnie bez problemu dałby radę przywrócić oponie dawne właściwości. Ja naprawiam opony, bo kupowanie nowych to zbędny koszt.

Naprawienie przebitej opony zajmuje kwadrans

naprawa opon - opoleKiedy dużo jeździ się samochodem to nie da się uniknąć sytuacji, w których opona w samochodzie ulegnie przebiciu. Mnie zdarzyło się to już wiele razy, ale rocznie robię bardzo dużo kilometrów. Nigdy nie używam zestawu naprawczego w postaci pianki wprowadzanej do opony przez wentyl. Dlatego, że po takiej czynności naprawa opony jest już niemożliwa. Mam w samochodzie koło zapasowe, które zakładam w miejsce tego z przebitą oponą. Następnie szukam wulkanizatora, który naprawi uszkodzoną oponę. Tym bardziej, że naprawa opon – Opole to usługa wykonywana na najlepszej jakości maszynach. Każdy zakład wulkanizacyjny posiada sprzęt umożliwiający zaklejenie nawet dużych ubytków w oponach. Naprawienie przebitej opony kosztuje mnie zazwyczaj kilkanaście złotych. Raz się zdarzyło, że za zaklejenie większego ubytku zapłaciłem trzydzieści złotych. Jeśli miałbym policzyć, ile kosztowałyby mnie w tych przypadkach nowe opony to wyszłoby tego kilka tysięcy złotych. Bo przecież nie wystarczy wymienić jednej opony, ale trzeba wymienić obydwie na jednej osi.

Opony samochodowe są odporne i wytrzymałe, ale nawet najlepszą oponę można przebić wjeżdżając w gwoździa albo szkło. Miałem taki przypadek wiele razy i zawsze moją oponę dało się naprawić. W samochodzie mam koko dojazdowe, które bardzo często serwisuje. Koło zapasowe musi być sprawne zawsze, bo musi zastąpić to z przebitą oponą.