Potrzebowałam pysznego pieczywa bezglutenowego

Za kilka dni miałam mieć urodziny. Z tej okazji urządzałam w mieszkaniu małe przyjęcie dla rodziny i najbliższych znajomych. Tak się akurat trafiło, że jedna z moich przyjaciółek jest uczulona na gluten. Spytałam się jej, co może jeść i czy powinnam przygotować dla niej coś specjalnego. Poprosiła mnie ona jedynie o to, abym kupiła pieczywo bezglutenowe.

Gdzie w okolicy dostanę pieczywo bezglutenowe?

pyszne pieczywo bez glutenuObawiałam się, czy w mojej okolicy dostanę takie pieczywo. Zależało mi na tym, aby kupić zarówno bułki, jak i chleb. Całe szczęście w piekarni, w której zazwyczaj robiłam zakupy, dostałam pyszne pieczywo bez glutenu. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że jest to bardzo dobre pieczywo. Spytałam się jej, co jest w nim takiego szczególnego oprócz tego, że wykonane jest z bezglutenowej mąki kukurydzianej. Dowiedziałam się od niej, że chleby i bułki, które zdecydowałam się kupić nie miały w sobie żadnych konserwantów. Było to pieczywo wykonane bez dodatku chemicznych polepszaczy smaku, spulchniaczy, czy barwników. Dzięki temu było nie tylko pyszne, ale także zdrowe. Miałam nadzieję, że faktycznie tak jest, ponieważ zależało mi na tym, aby moja przyjaciółka była zadowolona. Jak się już wkrótce okazało, tak właśnie było. Bardzo chwaliła ona sobie zakupiony przeze mnie chleb. Nawet ja i reszta towarzystwa, która była obecna na spotkaniu, zdecydowała się go spróbować.

Faktycznie byłam bardzo zaskoczona tym, jaki pyszny jest ten chleb. Chociaż nie jestem uczulona na gluten od pewnego czasu, zaczęłam go kupować także dla siebie. Jest niezwykle smaczny i naturalny. A w dodatku jego cena jest niezwykle przystępna. Takie smaczne pieczywo w każdej z okolicznych piekarni można kupić nawet do późnych godzin wieczornych. Cieszę się, że je spróbowałam.