Posadzenie hortensji w ogrodzie

 

Osobiście zabrałem się za pielęgnację ogrodu, bo w końcu dysponowałem odpowiednią ilością wolnego czasu. Wcześniej dużo pracowałem i ogród przez to był nieco zaniedbany. W tym roku już nie mogłem sobie na to pozwolić. Zamierzałem też zasiać kwiaty, których wcześniej nigdy nie było.

Sadzonki hortensji ogrodowych z pobliskiego sklepu

hortensje ogrodowe sklepMieszkałem na osiedlu, gdzie było dużo domów z ogrodami i dzięki temu znajdował się tam duży sklep ogrodniczy, w którym mogłem kupić wszystko. Wybrałem się tam po sadzonki kwiatów i zdecydowałem, że kupię tylko jeden rodzaj. Urozmaicenie nie było dla mnie. W sklepie był duży wybór sadzonek i w pierwszej kolejności kupiłem trawę, ponieważ chciałem mieć na nowo zasiany trawnik, który będzie się prezentował świeżo. Kiedy przeglądałem nasiona kwiatów, to w oko od razu wpadły mi hortensje ogrodowe sklep oferował je we wszystkich możliwych kolorach, przez co kwiaty prezentowały się pięknie. Hortensje podobały mi się najbardziej, ponieważ były delikatne i nie miały zbyt wysokich wymagań, żeby urosnąć. Wybrałem sobie nasiona hortensji w pięciu różnych kolorach i zadowolony wróciłem do domu. Był już czas na sadzenie kwiatów i od razu się za to zabrałem. Hortensje siałem na zmianę, żeby w ogrodzie było kolorowo. Wiedziałem, że to da fajny efekt. Kwiaty te dość szybko rosły i wiedziałem, że zanim się obejrzę, to zaczną wyrastać z ziemi. Od razu po zasadzeniu sadzonek podlałem ziemię i poszedłem zasiać trawę w innej części ogrodu.

O ogród zadbałem i w tym roku prezentował się pięknie. Zasadzone kwiaty pięknie urosły i zdobiły ogród swoim pięknym zapachem i różnorodnością kolorów. Trawę kosiłem regularnie i po niej nie deptałem, żeby przez cały prezentowała się tak estetycznie. Byłem zadowolony z efektów.