Porządne plecaki do transportu drona

Ochrona naszego sprzętu powinna być dla nas kwestią priorytetową szczególnie kiedy mowa o nowoczesnych dronach. Pomimo tego, że urządzenie może wydawać się masywne i porządnie wykonane, tak posiada części wrażliwe na uszkodzenie, jak np. śmigła.

Plecaki dla drona 

dji phantom plecakKiedy kupiłam swojego drona początkowo żyłam w przekonaniu, że jest on nieśmiertelny i na pewno nic mu się nie stanie. Fakt, że podczas testowego lotu po podwórku niechcący dosłownie wleciałam dronem w drzewo, a mimo to nic mu się nie stało, jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że mój dron jest nie do zajechania. Wyobraźnia nie podpowiedziała mi niestety, że tak wrażliwe części jak kamera lub śmigła mogą niestety łatwo się uszkodzić, co oczywiście się stało kiedy transportowałam swojego drona w zwykłym plecaku. W dodatku złożonego. Kwota za naprawdę drona sprawiła, że od razu po jego powrocie z serwisu postanowiłam zaopatrzyć mojego drona w profesjonalny plecak. Dji phantom plecak znalazłam w jednym z internetowych sklepów i to za bardzo przystępną cenę. Plecak z pozoru niczym nie różnił się od typowego plecaka szkolnego, jednak po otwarciu wyglądał on zgoła inaczej. Znajdowały się w nim specjalne przegródki na poszczególne części naszego drona. Poza przegródkami na śmigła, kontroler, czy samego drona i kamerę, były także miejsca w które można było schować zapasowe śmigła, baterię, a nawet notebooka i powerbanka!

Plecak był naprawdę solidnie wykonany, a specjalna pianka w nim zawarta sprawiała, że doskonale amortyzował wstrząsy podczas transportowania drona niezależnie od tego czy w danym momencie przemieszczaliśmy się autem, czy na rowerze. Odkąd mam plecak, nic więcej złego nie przytrafiło się mojemu dronowi, dlatego nawet w domu chcąc zadbać o bezpieczeństwo drona, trzymam go w plecaku.