Pomysł na nietypową wycieczkę integracyjną

Wyjazdy integracyjne są bardzo popularne, zarówno w większych, jak i mniejszych miastach. Organizatorzy muszą wykazywać nowymi, kreatywnymi pomysłami na wyjazd. Jest kilka miejsc, do których warto zabrać ludzi. Są one nietypowe, dlatego pracownicy wspominają je przez wiele lat. Ważne, aby na wyjeździe ludzie mieli okazję ze sobą współdziałać.

Nietypowe wyjazdy integracyjne

wycieczki integracyjne dla firmJednym z nietypowych miejsc jest tzw. escape room lub escape house. W mojej opinii takie miejsca wygrywają wszelkie rankingi integracji pomiędzy ludźmi. Pracownicy wchodzą do wnętrza domu, skąd muszą się wydostać. Cały czas mają dostęp do różnych wskazówek, które otwierają następne drzwi. Jest to świetne miejsce, jeśli organizujesz wycieczki integracyjne dla firm. Każdy członek zespołu musi współpracować oraz dogadywać się z resztą, aby odnaleźć wyjście. Drugim nietypowym pomysłem jest niewielki obóz przetrwania w lesie. Pracownicy nie muszą zdobywać jedzenia, lecz organizują sobie obóz, a także ognisko. Cała ekipa współpracuje, aby stworzyć sobie jak najlepsze warunki do spania przez kilka dni. Ludzie spędzają ze sobą czas, a także korzystają z dóbr natury np. świeżego powietrza, pobliskiego jeziora lub ciszy. Takie obozy są przygotowywane przez specjalistów, dlatego w pobliżu zawsze znajduje się coś, czym może zająć się uczestnik wyjazdu. Udział w obozie jest całkowicie bezstresowy, jednak wymaga używania swojej kreatywności i zaradności.

Powyżej opisane zostały dwie wersje. Jedna odbywa się w mieście i jej największą zaletą jest to, że po całym dniu spędzonym w tajemniczym domu lub pokoju można zwiedzić miasto. Druga opcja posiada spory atut, jakim jest obcowanie z przyrodą. Pracownik może odpocząć psychicznie od miasta, a także miejsca pracy. Z reguły druga opcja wybierana jest częściej.