Polecane elementarze do nauki czytania

Nauka czytania jeszcze nigdy nie była taka prosta i przyjemna. Wszystko dzięki nowatorskiej metodzie sylabowej, która jest niezwykle prosta. Zakłada ona, że po nauczeniu się samogłosek i spółgłosek warto zacząć ćwiczyć z dzieckiem rozpoznawanie poszczególnych sylab.

Dzieci lubią się uczyć czytać metoda sylabową

elementarz do nauki czytania metodą sylabowąNajskuteczniejsza metodą nauki czytania jest metoda sylabowa. Zostało to potrwierdzone przez wiele badań naukowych. Przede wszytkim metoda krakowska jest niezwykle prosta, a ponadto dzieci znacznie chętniej uczą się czytać. Zajęcia można już zacząć przeprowadzać u przedszkolaków. Elementarz do nauki czytania metodą sylabową to polecany produkt dla rodziców dzieci, które mają trudności ze składaniem odpowiednich wyrazów. Elementarz składa się z kolorowych ilustracji, które z pewnością przyciągną wzrok malucha. Wszystko zostało starannie przygotowane. Elementarz nadaje się zarówno do nauki w szkole, jak i w domu. W świat literek warto wyporządzać dzieci poprzez zabawę. Na początku należy wprowadzać lekcje z rozpoznawania samogłosek ustnych. Kiedy ten etap zostanie już opanowany, można już z powodzeniem wprowadzić zabawy sylabowe. Podczas zajęć warto zachęcać dziecko do wskazywania wypowiadanej przez nas sylaby. Elementarz do nauki czytania metodą krakowską można kupić w niemal każdej księgarni lub też zamówić przez Internet. Książka została podzielona na trzy części. W pierwszej części w atrakcyjnej formie zostały przedstawione wszystkie litery alfabetu oraz sylaby.

Pedagodzy są zgodni co do tego, ze metoda sylabowa, zwana również metodą Krakowską, jest niezwykle skuteczna. Nic zatem dziwnego w tym, ze na rynku pojawiły się godne polecenia pomoce dydaktyczne -specjalne elementarze oraz tablice. W przypadku małych dzieci warto uczyć nowych słów poprzez zabawę.