Pokrycie strzechą na dachu

Zajęłam się organizacją ogrodu i postanowiłam zbudować mały dom dla gości oraz zadaszone miejsce na ognisko, zawsze podobały mi się takie odrobinę wiejskie klimaty dlatego wymyśliłam, że dach miejsca na ognisko pokryjemy strzechą i tu pojawiła się pomysł, żeby domek dla gości miał taki sam dach.

Czy pokrycie dachu strzechą jest bezpieczne

strzecha na dachGdy tylko wymyśliłam tej rodzaj pokrycia dachu pojawiło się jedno bardzo ważne pytanie. Czy to jest bezpieczne? Po wstępnym rekonesansie wiedziałam, że tak ale oczywiście postarałam się znaleźć jak najwięcej informacji o strzesze na dachu. Na początek powiem Wam, że w poprzednim stuleciu odkryto, że najlepszą strzecha na dach jest trzcina, kiedyś próbowano robić strzechę na dach ze słomy ale ma ona dużą mniejsza trwałość . odkryto również specjalny gatunek trzciny, który jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Technologicznie bardzo, ważne jest, żeby pamiętać ze strzecha na dach jest ciężka więc konstrukcja musi być solidna. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że do dachu ze strzechą nie montuję się rynien odwadniających więc należy pokrycie dachu dość mocno wysunąć . konstrukcja dachu ze strzechą różni się trochę od standardowego chociażby tym, że należy również położyć płyty ognioodporne, i  tak jak wszędzie zadbać o ocieplenie na przykład wełnom. Ważne jest również zamontowanie instalacji odgromowej ale myślę, że o tym powinniśmy pamiętać zawsze, nie ważne na jaki rodzaj pokrycia dachowego się zdecydujemy. Martwiłam się trochę o impregnację ponieważ nie chciałabym tego robić co roku, na szczęście okazało się, że dzisiejsze środki impregnacyjne używa się średnio co pięć do siedmiu lat więc nie będzie to na zbyt absorbujące.

Podsumowując zdecydowaliśmy się na strzechę na dach, i jesteśmy bardzo zadowoleni, wygląda pięknie i nadała naszej przestrzeni odrobinę wiejskiego klimatu dzięki czemu zrobiło się dużo przytulniej. Dodatkowymi atutami strzechy z trzciny jest to, że ma świetną akustykę jest ognioodporna i co dla mnie bardzo ważne bliska naszemu środowisku.