Podstawowe wyyposażenie sal konferencyjnych

W naszym kraju powstaje coraz więcej ogromnych centrów konferencyjnych. Zebrania oraz sympozja organizują w nich największe polskie firmy. Takie centra mają jeden wielki plus. Są doskonale wyposażone. Drugi równie duży plus to to, że są ogromne i pomogą pomieścić nawet tysiąc uczestników. Bo zebrania na kilkaset osób to w dużych korporacjach nic nadzwyczajnego.

Ogromne ekrany w każdej sali konferencyjnej

wyposażenie sal konferencyjnychJedna z najważniejszych rzeczy, która znajduje się na każdej sali przeznaczonej do organizowania konferencji to ekran multimedialny. Pokazywanie obrazu to przecież nieodłączny element każdej konferencji. Ludzie zbierają się po to, żeby przekazać im jakieś ważne i istotne informacje. Jeśli więc chodzi o podstawowe wyposażenie sal konferencyjnych to na pewno należy do nich system audio-video. Ekranem multimedialnym może być jeden ogromny monitor albo telewizor. Najczęściej robi się jednak całe ściany wizyjne, które są jednym wielkim ekranem multimedialnym. Taka ściana składa się z kilkunastu mniejszych ekranów. Łączy się je w całość, dzięki czemu na wszystkich ekranach wyświetla się jeden spójny obraz. Wyposażeniem sali konferencyjnej jest również system audio. Potężne nagłośnienie musi idealnie współgrać z obrazem prezentowanym na ekranach. Poza tym w każdym miejscu sali – która potrafi być przecież ogromna – dźwięk musi być słyszalny wszędzie tak samo dobrze. W centrach konferencyjnych znajdziemy jeszcze część restauracyjną.

Im większe centrum biznesowe tym większa w nim sala konferencyjna. Naprawdę duże sale konferencyjne wyposażone są w ogromne ściany wizyjne, na których wyświetlane są prezentacje. Poza ekranami na wyposażeniu sali są jeszcze profesjonalne urządzenia nagłaśniające. Dźwięk na sali musi być wyraźny i w każdym miejscu dobrze słyszalny.