Podłogi z paneli winylowych

Wybór paneli winylowych, jako pokrycia podłogowego staje się obecnie coraz bardziej spotykany. Przemawia za tym przede wszystkim trwałość tego podłoża, jego wodoodporność, a także łatwość montażu. Są to cechy, których nie znajdziemy w przypadku podjęcia decyzji o położeniu na podłodze kafelek.

Najlepsze rodzaje paneli winylowych

luksusowa podłoga winylowaWarto mieć jednak na uwadze fakt, że pomimo wielu zalet panele winylowe są nieco droższe od płytek ceramicznych. Z tego też powodu nie wszyscy decydują się na ich wybór. Osoby, które podjęły jednak decyzję o wyborze tego rodzaju porycia bardzo chwalą sobie ich trwałość oraz estetyczny wygląd. Z tego też powodu luksusowa podłoga winylowa jest bardzo często spotykana nie tylko w korytarzach, ale również w innych pomieszczeniach. Nie można wśród nich pominąć łazienek, czy kuchni. Panele winylowe dostępne są w różnych formach montażu. Wśród nich można wymienić między innymi montaż przy pomocy specjalnych zatrzasków, które znajdują się na bokach paneli, albo też przytwierdzanie ich do podłoga przy pomocy kleju. Najbardziej istotne jest jednak odpowiednie dopasowanie wzoru. Bardzo często osoby, które samodzielnie wykonują montaż paneli winylowych zapominają o tym szczególe. Ma to nadzwyczaj duże znaczenie w przypadku wzorów symetrycznych. Drobny błąd przy jego ułożeniu może skutkować tym, że całość nie będzie robiła już takiego wrażenia, jakie powinna. W związku z tym bardzo ważnym aspektem jest jego dopasowanie.

Powinniśmy to robić na spokojnie z uwzględnieniem odpowiedniego dopasowania paneli. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy panelach, które posiadają zatrzaski. Wynika to przede wszystkim z faktu, ze zatrzaski nie są umieszczone na każdej krawędzi panela. Nie mniej jednak ułożenie prawidłowego wzoru nie stanowi dużego problemu.