Po co kupuję się roletę zaciemniającą?

Rolety zaciemniające najczęściej kupujemy po to, aby walczyć z promieniami słonecznymi oraz zbyt dużym nasłonecznieniem pomieszczenia. Rolety te są świetnym rozwiązaniem do pomieszczeń, które narażone są na zbyt duże temperatury i trzeba je chronić przed nagrzaniem słonecznym. Materiał takiej rolety bierze na siebie wszystkie uderzenia promieni słońca i odbija je.

Jaki rodzaj rolety zaciemniającej wybrać?

rolety zaciemniające na wymiarNajprostszym i najtańszym rozwiązaniem są oczywiście mini rolety zaciemniające na wymiar. Montaż takich rolet jest bardzo prosty, ponieważ montujemy je na ramie okna i nie wymaga to od nas wywiercenia żadnych dziur ani wzywania fachowej pomocy. Dobrym rozwiązaniem są również rolety do okien dachowych, które pozwalają nam zacienić poddasze oraz walczyć z wysokimi temperaturami w tych miejscach. W takich sytuacjach sam kolor rolety ma znaczenie, ponieważ zdecydowanie wolniej nagrzewają się rolety w jasnych kolorach, które odbijają część promieni słonecznych. Możemy równie zdecydować się na klasyczne rolety wolnowiszące, które są najpopularniejszym systemem do zasłaniania dużych powierzchni. Takie rolety montowane są najczęściej do ściany albo do sufitu. Wykorzystuje się je w dużych domach jednorodzinnych, ale również w wielu biurach firmowych. Najbardziej estetyczne i eleganckie są mini rolety w kasecie. To najdroższa wersja roleta najbardziej reprezentatywna i najbogatsi klienci decydują się na wybór właśnie tego rozwiązania. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej rolety, to na początek powinniśmy odpowiednio zmierzyć długość okna.

Zawsze możemy zamówić rolety i zamontować je samodzielnie, ponieważ nie jest to nic trudnego, ale kiedy nie mamy na to czasu to możemy również poprosić fachowców, którzy dostarczą nam odpowiedniej wielkości rolety oraz je zamontują. W przypadku niestandardowych okien dobrze jest wezwać fachowców, którzy dokonają odpowiednich pomiarów i wykonają rolety na wymiar.