Pierwsze cztery kółka

Rodzice często zastanawiają się nad tym, jak zająć czas dzieci w bezpieczny i przyjemny sposób. Dobrze byłoby też, aby młodzież spędzała więcej godzin na dworze, ale jak ich do tego zachęcić? Popularnym sposobem jest uczenie pociech jazdy na jakimś pojeździe, najczęściej rowerku bez pedałów, a potem już rowerze z dodatkowymi kółkami. Jakie powinny być następne kroki?

Quady dla maluchów

quady dla dzieci z akumulatoremNa pewno w niektórych dzieciach uda się zaszczepić miłość do dwóch kółek i staną się oni cyklistami-amatorami. Co jednak z tymi, którym rower się znudzi albo nie będzie odpowiadał przy każdej okazji? Obecnie istnieje wiele opcji zabawkowych pojazdów, którymi dziecko może sterować samodzielnie, a rodzic w razie potrzeby zatrzymać przy pomocy specjalnego pilota. Najbardziej popularne są samochody, motocykle i quady dla dzieci z akumulatorem. Samochody to opcja najbardziej typowa – dzieciaki często interesują się autami już w bardzo młodym wieku, a szczególnie fascynują ich pojazdy policyjne. Takie modele też są dostępne do kupienia w sieci w wersji dla maluchów. Motocykle i quady to dobra opcja dla młodych amatorów kółek żądnych przygód. Oczywiście nie są to zabawki w żaden sposób niebezpieczne – nie rozwijają takich prędkości jak prawdziwe motory. Producenci stawiają na mocną konstrukcję przy tego typu pojazdach, tak aby dziecko mogło stabilnie siedzieć w miejscu. Duże znaczenie dla bezpieczeństwa pociechy mają również odporne gumowe koła i elektryczny hamulec.

Producenci zabawek obecnie prześcigają się w pomysłach na interaktywne jedno- i dwuślady dla dzieci. Najważniejsza jest jakość wykonania urządzenia oraz stosowne zabezpieczenia, aby i rodzic, i dziecko czuli się chronieni. Pojazdy przeznaczone dla przedszkolaków rozwijają prędkość tylko kilku kilometrów na godzinę, więc można z czystym sumieniem dać maluchowi samodzielnie się przejechać po trawniku czy podjeździe.