Piękne intarsje drewniane

Moja firma wykonywała przede wszystkim parkiety. Mieliśmy szeroki wybór desek parkietowych, a nasi specjaliści widzieli jak je ułożyć w nawet najbardziej fantazyjne wzory. Zajmowaliśmy się też cyklinowaniem parkietów i ich lakierowaniem. Wszystko w trosce o zadowolenie klienta. Wprowadziliśmy jednak nowość.

Unikatowe i eleganckie intarsje

intarsja w drewnieChciałem poszerzyć ofertę i wprowadzić coś bardziej luksusowego, dla najbardziej wymagających klientów. Wcześniej nie wiedziałem czym jest intarsja w drewnie. Nazwa nic mi nie mówiła. Jednak jak tylko to zobaczyłem to mi się spodobało. Intarsja to specjalna technika zdobnicza wykorzystująca drewno z różnych krajów. W przypadku podłóg najczęściej wykonywane są rozety okrągłe i owalne. Taka rozeta jest jedną ze składowych parkietu. Zwykle umieszcza się ją w centrum pomieszczenia, a dookoła niej ułożone są równo deski. Parkiet powinien podkreślać urok rozety i odwrotnie. Zatrudniłem specjalistę który potrafił wykonywać takie rozety. Miał doświadczenie w branży stolarskiej, ale dużo się szkolił i potrafił zrobić nawet najbardziej skomplikowane wzory. Na początek przygotował kilka rozet, tak by klienci mogli je obejrzeć na żywo w naszym centrum podłóg. Wprowadziliśmy też usługę wykonywania intarsji na zamówienie. Ze względu na wysoką cenę takiej ręcznie wykonywanej intarsji nie spodziewaliśmy się tlumu klientów, jednak wiele osób było tym zainteresowanych. Pytali o mniejsze oraz tańsze intarsje do mieszkania lub domu.

Wyszedłem naprzeciw oczekiwaniom klientów i zacząłem oferować też bordiury bo są mniejsze, przymierzam się też do intarsji ściennych. Cieszę się, że pomysł chwycił i mogę rozwijać swoją firmę. Pracownika od intarsji awansowałem i dałem mu podwyżkę za wyjątkową pracę na rzecz firmy.