Oszczędne wyciskarki wolnoobrotowe

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do domowego wyciskania soku. Kiedyś były dostępne tylko ręczne wyciskarki, na których trzeba było wykręcać owoce cytrusowe. Obecnie mamy nowoczesne elektryczne wyciskarki, które całą pracę wykonują za nas.

Jak wyglądają pionowe wyciskarki wolnoobrotowe?

pionowa wyciskarka wolnoobrotowa huromSzybkoobrotowe wyciskarki do soków, powoduje podgrzewanie wsadu w wyniku czego traci on bezpowrotnie część cennych witamin. Dlatego pionowa wyciskarka wolnoobrotowa Hurom jest zdecydowanie lepsza, bo się nie nagrzewa. Jest wyposażona w specjalny ślimak, który miażdży i ugniata pulpę, wyciskając z niej sok do ostatniej kropli. Wolne obroty powodują, że sok nieco dłużej powstaje, ale jest on pełnowartościowy, a powstałe odpady są suche jak wióry. Wyciskarka firmy Hurom posiada nowoczesny design, jest łatwa w obsłudze i umożliwia zrobienie soku, smoothie, sorbetu, czy lodów. Nowoczesny ślimak, który miażdży i ugniata wsad warzywno – owocowy, obraca się z prędkością czterdziestu trzech obrotów na minutę w jedną stronę, a sito znajdujące się zaraz pod nim, obraca się z prędkością siedemnastu obrotów na minutę w przeciwną stronę. Dzięki takiemu systemowi, wsad jest całkowicie pozbywany soku, który ląduje w pojemniku na napój. Dzięki dużemu otworowi na wsad, nie musimy kroić jabłek, czy buraków na cząstki, gdyż możemy je w całości wrzucić i uzyskać sok z produktu razem ze skórką. Drugi, mniejszy otwór służy do wrzucania małych owoców takich jak maliny, truskawki, czy borówki. Wyciskarka posiada system łatwego mycia.

Zakup wyciskarki nie jest prosty, bo jest bardzo dużo modeli sprzętów, które nie zawsze są warte swojej ceny. Firma Hurom jest znana na polskim rynku od wielu lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowanie. Wyciskarki tej firmy są najczęściej polecane przez użytkowników.