Osuszanie murów budynków mieszkalnych

Nieprawidłowo wykonana izolacja budynku niesie za sobą wiele długoletnich konsekwencji. Przez brak odpowiedniej izolacji mury budynku stają się nadmiernie wilgotne. Później wilgoć przechodzi z murów na ściany pomieszczeń. Zawilgocona ściana w połączeniu z ciepłym powietrzem jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów i pleśni. W takich wypadkach ważne jest aby osuszać budynek.

Skuteczne osuszanie ścian budynków

osuszanie murówJak wiadomo pleśnie i grzyby są bardzo niezdrowe dla organizmu człowieka. Trzeba zatem robić wszystko aby nie dopuścić do ich rozwoju w naszym domu. Aby osuszanie murów było skuteczne nie należy zwalczać jedynie skutków, ale również przyczynę. Należy znaleźć przyczynę problemu i rozwiązać go. Dopiero potem można zabrać się za suszenie elementów budynku. W starszych budynkach mieszkalnych najczęstszą przyczyną problemów jest zła wentylacja. Dzisiaj nowoczesne budownictwo przykłada bardzo dużą uwagę do tego, aby okna i drzwi były bardzo szczelne. Dzięki temu w nowych budynkach problem wilgoci występuje bardzo rzadko. Jeśli się pojawia to dotyczy najczęściej małych pomieszczeń jak łazienka, kuchnia czy piwnica. Zanim przystąpimy do osuszania murów należy zadbać o odpowiednią wentylację. Czasami wiąże się to z czasochłonnym przerobieniem całej instalacji. Niestety trzeba to zrobić, po to, aby w przyszłości budynek funkcjonował już prawidłowo. Dopiero potem można rozpocząć osuszanie murów budynku.

Osuszanie wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Dlatego do tego zadania należy wezwać fachowców, którzy będą odpowiedzialni za kompleksowe wykonanie usługi. Oni również wybiorą odpowiednią metodę osuszania, w zależności od tego jak duży jest problem. Najtrudniej osuszyć fundamenty budynku wilgotne w wyniku na przykład powodzi.