Opony rowerowe o wzmocnionej wytrzymałości

Kupując opony do wielu rowerów, jednym z czynników decydujących o wyborze jest wytrzymałość. To dzięki odpowiedniej budowie możliwe jest nie tylko chronienie przed przebiciami, ale także zapewnienie trwałości czoła i ścian bocznych ogumienia. Aby opona była trwała, producenci używają wielu technologii i materiałów. Jakie typy rozwiązań technicznych stanowią podstawę produkcji wysokiej jakości opony?

Dobre i wytrzymałe opony rowerowe

wytrzymała opona rowerowa 28Odpowiednio skonstruowana i wyprodukowana opona ma przede wszystkim wkładkę antyprzebiciową, która jest umieszczona na czole opony. To dzięki niej wytrzymała opona rowerowa 28 jest odporna nie tylko na przebicia, ale także na wszelkiego rodzaju przecięcia i rozerwania. Aby jeszcze bardziej wzmocnić opony, stosuje się na przykład materiały kevlarowe. Wielu producentów ogumienia rowerowego stosuje nie tylko wzmocnienia czoła opony, ale także może wdrażać technologie eliminujący ryzyko rozerwania ścianek bocznych. Opony ze wzmocnionymi bokami nadają się idealnie do rowerów trekkingowych, gdyż wzmocniona ścianka chroni nie tylko przed rozcięciem opony, ale także może wytrzymywać duże obciążenia. Wiele opon o wytrzymałej konstrukcji jest oferowana w wersji zwijanej. Taka opona posiada nie tylko wytrzymałej jakości gumę, ale także może być odporna na parcenie. Dobrej jakości ogumienie to także modele odporne na ścieranie i produkowane z odpowiedniej jakości mieszanki gumowej.

Zakup odpowiedniej jakości opony rowerowej stanowi wybór konsumencki, gwarantujący brak awarii na trasie. Wytrzymała opona jest odporna na rozerwanie i pękanie, które może być niezwykle uciążliwe podczas intensywnego użytkowania roweru. Opony wykonane z dobrej gumy nie ulegają także szybkiemu twardnieniu, i zachowują długo pierwotne właściwości trakcyjne.