Opiekunki do osób starszych

 

Nie każdy pracuje w swoim zawodzie, ponieważ w niektórych branżach jest określona ilość miejsc. Tym bardziej kiedy nagle tracimy pracę, to często szukamy jakiejkolwiek posady, żeby nie utracić płynności finansowej. Kobiety w takim wypadku najczęściej wybierają posadę opiekunki. 

Na czym polega praca opiekunki w Niemczech?

opiekunka dla osób starszych w niemczechMężczyźni, którzy decydują się na pracę u naszego zachodniego sąsiada, najczęściej dostają posady pracowników fizycznych, gdyż oni są obecnie najbardziej poszukiwani. Kobiety natomiast mogą liczyć na pracę jako opiekunka dla osób starszych w Niemczech. Wbrew pozorom wcale nie jest to prosta praca, ponieważ wymaga dużego zaangażowania, poświęcenia i przede wszystkim empatii. Poza tym nie każdy jest gotowy na kilkutygodniowy wyjazd do Niemiec, z którym nierozerwalnie wiąże się ta praca. Nie zawsze przyszli pracodawcy wymagają doświadczenia, ponieważ liczy się dla nich chęć do pracy i predyspozycje. Wszystkie warunki pracy są ustalane jeszcze przed wyjazdem i najlepiej podpisywać umowę o pracę za pośrednictwem biur, które specjalizują się w wysyłaniu Polaków do pracy w Niemczech. Wtedy mamy gwarancję pewnej i stałe pracy z ustalonym wynagrodzeniem, od którego są opłacane składki na ubezpieczenia i podatki. Praca opiekunki w Niemczech przede wszystkim polega na całodobowej opiece nad osobą starszą, która często wymaga karmienia, podawania leków, ubierania, mycia oraz zapewniania rozrywki w ciągu dnia. Nierzadko konieczne jest prowadzenie gospodarstwa domowego.

Jak widać, obowiązków jest sporo, ale też wynagrodzenie jest adekwatne. Dla Polaków praca w Niemczech ciągle jest bardzo opłacalna, ponieważ zarabiają tam w euro, które obecnie kosztuje ponad cztery złote, więc zarabiają prawie czterokrotnie więcej niż w kraju.