Nowoczesny podnośnik samochodowy

Podnośniki samochodowe są bardzo popularnym i przydatnym elementem wyposażenia każdego warsztatu samochodowego. Od kilkudziesięciu lat są niezmienne rozpowszechnione, i obecnie występują w kilkunastu różnych odmianach, różniących się napędem, jak i zastosowaniem. Pneumatyczne podnośniki są ciągle najbardziej rozpowszechnione.

Najlepsze podnośniki pneumatyczne do warsztatu samochodowego

podnośniki hydrauliczne do samochodówPneumatyczne podnośniki są uważane za najlepsze, gdyż mają ogromny udźwig maksymalny, i w większości przypadków nie potrzebują zasilania by działać. Podnośniki hydrauliczne do samochodów działają bowiem tylko na układach pneumatycznych, zasilanych za pomocą powietrza, toteż nie potrzebują stałego dostępu do energii elektrycznej, jeśli nie mają skomplikowanych elektrycznych akcesoriów. Nowoczesne, zaawansowane podnośniki nie tylko pozwalają na komfortową pracę przy podwoziu samochodu, ale również posiadają akcesoria takie jak wagi czy poziomice, umożliwiające dokładną diagnostykę, oraz ustawienie pojazdu w najbardziej optymalnej do naprawy pozycji. Najbardziej zachwalanymi podnośnikami pneumatycznymi są podnośniki dwukolumnowe, które w żaden sposób nie kolidują ze swobodą wykonywania napraw, aczkolwiek starego typu podnośniki platformowe również używane są w zakładach naprawczych, aczkolwiek głównie na stanowiskach zajmujących się wymianą kół, tudzież naprawami układów jezdnych, znajdujących się tuż przy karoserii.

Niemal każdy warsztat samochodowy posiada podnośnik, a w większości przypadków jest to urządzenie pneumatyczne, gdyż komfort pracy z jego użyciem jest nieporównywalnie większy niż wykonywanie napraw w kanale warsztatowym. Nie są to urządzenia nadmiernie kosztowne, i bardzo szybko zwracają swoją cenę, przede wszystkim w użyteczności.