Nowoczesne płyty izolacyjne

Biznes nigdy nie znosił próżni i marnowania czasu dlatego też z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy inwestującego w budowę hal różnego przeznaczenia najważniejsze jest szybkie tempo wznoszenia oraz minimalizacja kosztów. Takie możliwości dają współczesne technologie oparte na modułowych płytach warstwowych będących najpowszechniej stosowanym budulcem nowoczesnych konstrukcji halowych.

Budowa płyty warstwowej

budowa hali z płyt warstwowychObecnie budowa hali z płyt warstwowych to najprostszy i najtańszy sposób na wzniesienie solidnej i energooszczędnej konstrukcji. Zalety współczesnych płyt warstwowych to efekt wykorzystania zaledwie dwóch powszechnie znanych składników. Wystarczyło przemyślane i racjonalne ich połączenie by otrzymać płyty warstwowe (izolacyjne) o znakomitych wartościach parametrów izolacyjnych i wytrzymałościowym. W całkowicie zautomatyzowanym procesie produkcyjnym dochodzi do połączenia materiałów izolacyjnych z arkuszami blachy, które stanowią okładziny zewnętrzne płyty. Warstwa izolacyjna zamknięta z jednej lub dwóch stron okładziną blaszaną nazywana jest rdzeniem płyty. Moduły z płyt warstwowych wytwarzane są w kilku odmianach zależnych od użytego do budowy rdzenia materiału. Może to być styropian, wełna mineralna lub pianki poliuretanowe PUR i PIR. Najlepsze wartości izolacyjne zapewnia rdzeń wykonany z pianek poliuretanowych. Jest to również materiał ogniotrwały i bardzo odporny na działanie roślinnych i zwierzęcych czynników biologicznych. W przypadku płyt warstwowych liczy się możliwość szybkiego montażu. Zapewniają to frezowania wykonane w bocznych krawędziach warstw izolacyjnych. Powstały w ten sposób zamek zapobiega powstawaniu szczelin zwanych mostkami termicznymi przez, które mogłoby przenikać powietrze. Do budowy płyt warstwowych używa się blach trapezowych, falistych i gładkich.

Wśród zalet jakie posiadają płyty warstwowe należy wymienić także brak konieczności przeprowadzania prac remontowych gdyż poziom zabezpieczenia okładzin blaszanych jest najwyższej jakości. Oczywiście spotkamy też na rynku płyty warstwowe niższych klas jakości ale jest to dokładnie opisane przez producentów. Mogą one zostać wykorzystane do produkcji chociażby garaży samochodowych lub innych konstrukcji z mniejszymi rygorami termoizolacji.