Nowe rozwiązania w fabrykach przemysłowych

Kiedy ostatni raz udałam się do profesjonalnego zakładu przemysłowego zauważyłam, że jest tam wyjątkowo cicho i ciepło. Mimo to na każdym kroku można było zauważyć wózki widłowe przewożące towary i ludzi obsługujących maszyny na swoich stanowiskach. Wydało mi się to bardzo podejrzane zwłaszcza, że takie hale zawsze ogłuszają w pierwszym momencie. Zobaczyłam jednak coś, co bardzo przykuło moją uwagę.

Przegrody wygłuszające i trzymające ciepło

przegrody paskoweNa pierwszy rzut oka miałam wrażenie, że wszystko wygląda normalnie. Dopiero po chwili rzuciło mi się w oczy coś, co przypominało zasłonę, za którą siedzieli ludzie. Okazało się, że to były przegrody paskowe, służące do wyciszania działania maszyn, a jednocześnie zapewniały komfort pracy pozostałym pracownikom. Uznałam, że jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli się sprawdza. Ten sam widok jednak zastałam przy bramie załadowczej hali, gdzie transportuje się nowe towary. Właściciel od razu mi wytłumaczył jak takie przegrody działają. Są dość popularne w branżach przemysłowych ze względu na swoje właściwości. Pozwalają nie tylko ograniczyć hałas, ale także są bardzo szczelne, dzięki czemu otwarte bramy podczas załadunków i wyładunków nie powodują strat ciepła. Każdy przejeżdżający wózek widłowy swobodnie może przejechać przez taką kurtynę nie tracąc czasu na ponowne otwieranie i zamykanie bramy. Takie kurtyny są bardzo praktyczne, ponieważ wykonane są z PCV wpływa na ich długą żywotność, a jednocześnie kiedy któryś z pasków się uszkodzi można wymienić tylko ten konkretny.

Uważam, że jest to świetny pomysł, ponieważ bardzo ułatwia pracę na halach przemysłowych. Tak duża przestrzeń jest bardzo trudna do ogrzania, a rozwiązania które pozwalają te ciepło utrzymać są zawsze wykorzystywane przez właścicieli. Generuje to nie tylko oszczędności, ale także sprawia, że pracownicy czują się bardziej komfortowo.