Najlepszy polski ekogroszek

Nie da się ukryć, że każdy z nas w czasie zimy musi ponosić koszty związane z ogrzewaniem. Dla wielu osób jest to niezwykle duży wydatek i dlatego osoby te poszukują tańszych rozwiązań. Jednym z nich jest wybranie ekogroszku. Materiał ten pojawił się w sprzedaży stosunkowo niedawno i początkowo podchodzono do niego bardzo sceptycznie. Zmieniło się to dopiero niedawno.

Skuteczny materiał do ogrzewania domu

kwk wesoła ekogroszekWspomniany wcześniej ekogroszek to nic innego jak węgiel o bardzo małej granulacji. Pojedyncze granulki ekogroszku mają średnicę maksymalną około 25 milimetrów. Z kolei najmniejsze frakcje mają najczęściej tylko 5 mm. W związku z tym w przeszłości bywały znaczne problemy z ogrzewaniem tym materiałem opałowym. Zmieniło się to stosunkowo niedawno. Bardzo dużym przełomem było pojawienie się w sklepach specjalnych kotłów zasypowych, które posiadały automatyczny podajnik odpowiadający za dawkowanie ekogroszku do kotła. W naszym kraju znaleźć możemy obecnie wielu sprawdzonych producentów ekogroszku. Przykładowo na chwilę obecną KWK Wesoła ekogroszek może uznać za jeden ze swoich najlepszych produktów. To właśnie o ekogroszek pochodzący z tej kopalni pyta najwięcej osób mieszkających w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że przede wszystkim jest to materiał bardzo kaloryczny. W niektórych przypadkach jego kaloryczność sięga nawet do 24 MJ/kg co jest wartością kojarzoną głównie z węglem. W związku z tym ogrzewanie ekogroszkiem może być naprawdę efektywne.

Na chwilę obecną ekogroszek znaleźć możemy w niemalże każdym markecie ogrodniczym. Jest on tam sprzedawany w formie workowanej co dodatkowo wpływa na komfort stosowania tego materiału opałowego. Należy jednak zawsze zwracać szczególną uwagę na to co jest napisane na opakowaniu. Często do naszych sklepów trafiają bowiem podróbki.