Najlepsze soki naturalne

Każdy z nas potrzeb je mieć codziennie dostarczona określoną ilość płynów w postaci wody ale nie tylko. Zalecane jest dzienne przyjęcie przynajmniej półtora litra płynów, które może stanowić wodą, soki, smothie czy napoje.

Jak smakuje naturalny sok?

popularne soki tłoczone naturalneW sklepach spożywczych znajdziemy przeróżne napoje, wody, soki, nektary czy przeciery, które mają przeróżny skład. Na pierwszym miejscu zawsze powinna być woda, gdyż ona stanowi podstawę naszego nawodnienia, ale można ją zastąpić w określonym stopniu sokami. Jednakże nie mogą to być pierwsze lepsze i najtańsze, gdyż one najczęściej zawierają wodę, cukier, wzmacniacze smaku czy też są produkowane nie ze świeżych owoców, a z soku zagęszczonego, który jest słodzony. Znacznie lepsze są popularne soki tłoczone naturalne, które coraz częściej można kupić w sklepach spożywczych. Jednakże przy ich wyborze warto dokładnie czytać co jest napisane na etykiecie, szczególnie w miejscu, gdzie jest informacja o składzie. Niektórzy producencki dodają do nich wodę lub cukier, zatem nie są już zdrowe. Najlepsze będą te, które zawierają jedynie świeże owoce, z których jest tłoczony sok. Takie produkty będą też miały krótki termin zdatności do spożycia, gdyż nie zawierają konserwantów. W sprzedaży znajdziemy soki tłoczone na zimno, wyciskane lub produkowane poprzez sokowirówkę. Jednakże najlepsze są tłoczone, ponieważ, zachowują swoje wszystkie wartości odżywcze oraz, przede wszystkim, witaminy i minerały. Są najczęściej sprzedawane w szklanych butelkach.

Takie soki możemy kupić za około pięć złotych za butelkę, ale równie dobrze można ją samodzielnie w domu przygotować. Jedyne co nam będzie potrzebne to specjalne urządzenie do tłoczenia soku na zimno, które kupimy w większości sklepów ze sprzętem AGD.