Mój nowy materac kieszeniowy

 

Po przeprowadzce do nowego mieszkania kupiłam sobie nowe łóżko. Nie miałam jednak do niego materaca. Potrzebowałam materaca 140 na 200 centymetrów. Nie jest to znowu tak duży materac, ale nie jest to też materac na pojedyncze łóżko, a więc szczerze mówiąc trochę bałam się ceny jaką będę musiała za niego zapłacić. Do sklepu z materacami poszłam więc z ciężkim sercem.

Materac kieszeniowy odpowiada wszystkim moim potrzebom

materace kieszeniowe 140 na 200Konsultant w sklepie polecił mi kupno materaca kieszeniowego. Szczerze mówiąc nie miałam i właściwie nadal nie mam tak do końca rozeznania w różnych rodzajach materaców, a więc nie wiedziałam czym tak właściwie jest materac kieszeniowy i jakie ma konkretnie właściwości. Wolę słuchać mądrzejszych od siebie, a więc wybrałam taki produkt jaki polecił mi specjalista. Materace kieszeniowe 140 na 200 cm wcale nie są takie drogie, jak na to jakie mają właściwości, więc cieszę się, że było mnie na niego stać. Mój materac ma specjalny pokrowiec przez co jest mi łatwiej utrzymać materac w czystości. Do tego dzięki temu, pokrowiec ma oznaczenia zima/lato dzięki czemu pamiętam o tym by co jakiś czas zmieniać położenie materaca. Wszystko to sprawia, że jego używanie jest bardzo komfortowe. Z jednej strony materaca jest owcza wełna, która bardzo przydaje mi się zimą – daje ona bardzo przyjemne ciepło. Wybrałam materac średnio-twardy i muszę przyznać, że jest bardzo wygodny.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru jakiego dokonałam. Materac wybrany przeze mnie przy pomocy sprzedawcy w sklepie rzeczywiście idealnie dopasowuje się do mojego ciała więc codziennie budzę się bardzo wypoczęta. Do tego mam wrażenie, że nie mam już tak często skurczów nogi, co kiedyś było moim dużym problemem. Cieszę się, że udało mi się kupić tak dobry materac w takiej cenie.