Minimalistyczne i szklane systemy balustrad

Nowoczesne budownictwo coraz chętniej stawia na szkło i efektowne, metalowe detale. Połączenie szklanych tafli z aluminiowymi rurkami i słupkami najlepiej prezentuje się w systemach balkonowych, w poręczach na klatkach schodowych i w przestrzeni wewnętrznej. Budynki deweloperskie wznoszone są z gotowych elementów, a system balustradowy stanowi doskonałe uzupełnienie całej bryły.

Przeszklone barierki balkonowe i tarasowe

szklane systemy balustradProjektowanie współczesnych zabudowań mieszkalnych i użytkowych łączy w sobie minimalizm i funkcjonalność. Bryła budynku jest zwykle zwarta, geometryczna i prosta. Dzięki temu koszty budowy są stosunkowo niskie, a czas wznoszenia budowli można skrócić do minimum. Równie ważne, jak elementy konstrukcyjne, są szklane systemy balustrad. Dzięki gotowym, prefabrykowanym systemom balkonowym i tarasowym, deweloper może szybko wykończyć budynek. Gotowe zestawy ogrodzeń szklanych przeznaczone są też do domów jednorodzinnych, zarówno tych nowo budowanych, jak i już istniejących, gdy właściciel chce przeprowadzić modernizację. To właśnie tarasowe i balkonowe szklane tafle doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla tradycyjnych balkonów. Są wyjątkowo trwałe, a hartowane szkło jest bardzo estetyczne i trudno je stłuc. Dzięki przeszkleniom na balkonie, tarasie, czy wewnątrz budynków, można uzyskać więcej przestrzeni i lepszy widok. Szklane balustrady zapewniają lepszy dopływ słońca i światła dziennego.

Wybór materiałów budowlanych do wykańczania balkonów i tarasów ma znacznie nie tylko dekoracyjne. Minimalistyczne szkło pasuje do nowoczesnych budowli. Także właściciele starych budynków często sięgają po gotowy system ogrodzeń ze szkła hartowanego, by zyskać wysokiej jakości wykończenia. Szklane balkony są modne i estetyczne.