Miękki kokon bawłeniany

W wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć kilku kluczowych elementów, które z pewnością są niezastąpione. Jednakże lista rzeczy do kupienia jest długa, dlatego też niektórzy rodzice mają problem z wyborem tego co konieczne.

Czy kokony warto kupować?

bawełniany kokon minkyŚwieżo upieczeni rodzice często się zastanawiają co koniecznie trzeba kupić dla malucha, a co można odłożyć na później lub też w ogóle z tego zrezygnować. Oczywiście nie wszystko co jest na liście, trzeba nabyć, bo nie każdy na przykład będzie korzystać ze stelaża pod wanienkę czy karuzeli nad łóżeczkiem. Na pewno jednym z produktów, które większość rodziców kupuje jest bawełniany kokon minky, który można znaleźć w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Jest to wyjątkowy materacyk w kształcie małego gniazdka z podwyższonymi brzegami, który stanowi idealnie miejsce do odpoczynku, drzemki czy zabawy dla noworodka i niemowlaka do momentu aż nie zacznie raczkować lub siadać. Rodzice przeważnie wykorzystują kokon jako zabezpieczenie dziecka przed przygnieceniem, kiedy z nim śpią w łóżku. Doskonale się też sprawdza w gondoli w czasie zimowych spacerów, ale nie tylko. Jednakże prawie wszyscy rodzice wkładają gniazdko do łóżeczka łóżeczka dziecka i układają w nim malucha do spania. Jest on wykonany z bezpiecznej bawełny oraz tkaniny minky, która świetnie ogrzewa w chłodne dni. Ponadto maluch na pewno nie zmarznie będąc w gniazdku, gdyż można jego obwód znaczą zmniejszyć, poprzez zaciągnięcie sznureczków wszytych w brzegi.

Jak widać, kokony mają naprawdę bardzo wiele zalet, które warto wykorzystać. Nie są drogie, dzięki czemu ich zakup nie będzie znacząco obciążał domowego budżetu. Najtańsze modele kokonów kupimy już za niecałe czterdzieści złotych i będą one miały wysoką jakość.