Materace czy wersalka?

Łóżko to miejsce, gdzie spędzamy istotną część naszego życia, dlatego warto zadbać o to, aby czas tam spędzony wiązał się przede wszystkim z wygodą. Ośmiogodzinny sen, jak zalecają nam lekarze, jest błogosławieństwem dla naszego organizmu. Jednak jeśli nasze łóżko nie oferuje nam odpowiedniego komfortu, te godziny mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości.

Jak kupić wygodny materac?

Materac kieszeniowyŹle dopasowany materac może powodować poranne bóle kręgosłupa, lub też nocne skurcze nóg. Niewygodne spanie będzie przyczyną złej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej każdego dnia. Zatem wersalka czy materac? Oczywiście materac, ale nie byle jaki. Żadna wersalka czy rozkładana sofa nie pozwoli nam się wyspać tak wygodnie, jak łóżko wyposażone w dobry materac. Jaki zatem jest dobry materac? Przede wszystkim taki, który odpowiada naszym wymaganiom i przyzwyczajeniom. Każdy z nas ma nieco odmienne wymagania, co do twardości spania. Jedni lubią twarde łóżka, inni wręcz przeciwnie. Jednak pamiętajmy, że niewskazane jest przesadzanie w żadna stronę. Co do rodzaju materaca, tutaj również nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Na rynku dostępnych mamy wiele modeli, różniących się technologią wykonania, jakością, trwałością i oczywiście ceną. Niegdyś materac sprężynowy, który nie cieszył się popularnością, dziś zmienia się w materac kieszeniowy. Wciąż posiada sprężyny, jednak są one ułożone pojedynczo w małych kieszonkach. Dzięki temu materac kieszeniowy oferuje nam jednolitą powierzchnię spania i nie czuć na nim drgań wiercącego się obok partnera. Materace piankowe natomiast to bardzo szeroka i różnorodna gama produktów, od tych podstawowych z pianki poliuretanowej, do tych bardziej nowoczesnych z pianek wysoko i termoelastycznych. Najwyższa półka to materace wykonane z naturalnego lateksu, prawdopodobnie najwygodniejsze na rynku.

Pamiętajmy jednak, że wygoda materaca to zbiór subiektywnych odczuć. Dlatego tak ważne jest wypróbowanie kilku różnych modeli przed zakupem. Salony z materacami są do tego przygotowane, sprzedawcy wręcz namawiają przed zakupem, aby skorzystać z okazji i położyć się na kilku materacach z ekspozycji. Pozwoli to na uniknięcie późniejszych ewentualnych rozczarowań.